Zpověď maturanta

Maturita je lehká, vždyť Jidáš!

5. května 2015 v 21:32 | Marillee
Jestli se vám na facebooku taky roztrhl pytel s fórky o Jidáši Iškariotském, HIMYM, Afroditiných prsách a netušíte, co se to sakra děje, proč mají všichni ohromnou p*del z biblické postavy, pak jste tu na správném místě! Většina z vás si už domyslela, že se dneska psal didaktický test ze státní části maturitní zkoušky a že to s tím nejspíš úzce souvisí. Taky že ano.

Předem se omlouvám za chyby. Po dnešku jsem mírně vygumovaná.

Dneska to byla hrozná zábava. Po letošním didaktickém testu ze státní zkoušky maturity mě doopravdy poprvé zajímá celková úspěšnost. Protože ilustrační test z podzimu byl rozhodně o poznání trochu jinej level. A to raději nemluvím o těch z minulého roku. To zas budou mít soudruzi z CERMATu průser.


https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11146561_988910894460795_2084681897056352747_n.jpg?oh=350539c12e3926b52c7e2cd5337b386b&oe=55C29FCE


Takže, Jidáš.

Aneb ten, který zradil maturanty 2015.

Jo, přiznávám. Ani já tam ono zpropadené jména nenapsala, protože jsem si na něj nemohla zaboha vzpomenout. Iškariotský. Zrádce. Pět písmen. Když se používá jako označení, píšeme s malým písmenem. Končí stejně jako jméno mého bratra. Lukáš. Významově možná taktéž podobné, hehe. Smějící se Nakonec jsem si stejně nevzpomněla. Ale co má bejt! Je to jen hloupé jméno, které člověk k životu nepotřebuje (stejně jako celej didakťák, meh). Doopravdy si někteří myslí, že je člověk blbej, když se mu v tomto případě hned v palici nerozsvítí? Že to víš ty, neznamená, že to ví ostatní.

Ale obrázek pobavil, né že né!

PS: Prosím. Neobviňujte mě furt z toho Jidáše. Prostě jsem to v tu chvíli nevěděla. Stejně jako bych si nevzpomněla na Tritona, i když o něm vím. Jsme jen lidi, nebo snad ne?

Afroditina prsa

Tak jo, tohle mě fakt pobavilo. Protože v didakťáku byla báseň od Edgara A. Poe - Havran, kde se v jednom verši zmiňuje o poprsí Pallady. Za úkol pak bylo přiřadit úsek k vypsaným řeckým bohyním. Správná odpověď byla Moudrost Athény, ale našlo se spousty lidí, kteří si poprsí spojili s Afrodité. Dokonce jedna holčina poprsí přečetla jako "posteli" a došla tak k Héře, bohyni manželství. Nojo, i to se stává. Smějící se

Jak jsem poznal vaši matku.

Po didaktickém testu jsem se obávala podobného obsahu u výberu slohových témat. Naštěstí se jim to fakt povedlo a témata byla suprová. Sama jsem si vybrala líčení, jelikož na úvahy mám moc složité uvažování (výmluvy, prostě to neumím). Smějící se Ale co mě doopravdy pobavilo, bylo vyprávění na téma "Jak jsem poznal vaši matku". Myslím, že jsem si ho přečetla ve stejnou chvíli jako zadávající, protože jsme se oba dva začali smát.


https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/t31.0-8/11203526_10202887343303473_9209285811211730188_o.jpg


Celkem výstižné zobrazení letosní maturitny z češtiny. Máme tam Jidáše, pohřeb Nelsona Mandela, déšť, HIMYM, Havrana... Jediného, koho nevidím, je Obama, ale toho asi vypískal dav Jihoafričanů... A taky se mi zdá, že místo deštníků mají bejt pytly s odpatky. Smějící se

Když se na to dívám zpětně, zas tak těžké to nebylo. Ale to si v tu chvíli prostě nepřiznáte. Stejně mě ale hodně zajímá celková úspěšnost, protože podle toho, co sleduju dění na facebooku a poslouchám cizí rozhovory v tramvaji... Na moji obranu, ta holka telefonovala celých 20 minut a seděla vedle mě!Na závěr povedené video!Smějící se


Jaké máte pocity z letošní maturity?Maturitní ples není zábava!

1. února 2015 v 19:36 | Marillee

3.


Dobře, tak to zase nepřehánějme, Markéto, ano? Nakonec sis jej užila, nebo snad ne? Ale ty oplétačky kolem toho!! Čekejte opravdu sáhodlouhý text, neboť jsem už dlouho nic nenapsala. :)

Facepalm aneb moje xichtofláky

18. listopadu 2014 v 8:00 | Marillee

2.


Vítám Vás tu již podruhé v rubrice, která Vás má informovat o mém duševním zdraví v průběhu maturitního ročníku. Nebudeme chodit kolem horké kaše a vrhneme se na to!

Je to celé jeden velkej cirkus

17. října 2014 v 15:30 | Marillee

1.


Vítám vás všechny v nové rubrice "Zpověď maturanta", ve které se můžete dočíst o mých stížnostech, vyprázdněních a ublinknutí (avšak ne doslovných) na úkor mého posledního středoškolského roku - maturitního ročníku. Na začátek bych se chtěla omluvit za sprostá slova, kterých tu určitě vzhledem k tématu naleznete více, než je zdrávo. A hodno pro 18 letou dívku. Ale co, moje nejčastější barva v šatníku je černá, snad mě to trochu omlouvá, hehe.
 
 

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.