Výtvarno

AKVAREL | Wall-e & Eve

22. prosince 2014 v 13:14 | Marillee
Včera se mi stalo neočekávané. Drapla jsem blok papírů, speciálních pro vodové barvy, a začala malovat. Původně jsem zamýšlela malovat Šmaka, onoho zlého draka z Hobita, ale řekla jsem si, že je to pro můj amatérský um se štětci celkem velká výzva, a tak jsem si ji nechala na někdy potom…

No a rozhodla jsem se pro moji milovanou animovanou postavičku Wall-e, bemezně zamilovaného robůtka do super moderního droida Eve. Pokud jste film neviděli, ani nevíte, o co přicházíte. Roztomilou a milou zábavu plnou tlustých, líných lidí a mimózních robůtků. :)

PASTEL | Asterix

13. listopadu 2014 v 8:00 | Marillee
Dneska bych vám chtěla ukázat jednu mojí odfláklejší pastelovou kresbu oblíbené postavy - Asterixe. Všichni jistě znáte. A kdo ne, ten ať se stydí a blesky jej spálí pekelnou teplotou! Abych vám vysvětlila podstatu onoho "odfláknutí" (jelikož je mi jasné, že ne každý s tímto výrazem bude souhlasit), na internetu se tolik kvalitních obrázků z filmu Asterix a Obelix nevyskytuje. A pro portrétové kresby potřebuju kvalitní rozlišení, jelikož teprve detaily tvoří tu pravou podobu. :)

Jestliže máte byť i jen minimum fantazie, všimněte si, jak se Asterixův profil podobá obličeji Alberta Einsteina! Můj bratr si dokonce doopravdy myslel, že jsem kreslila právě tohoto velikána! :D

PASTEL | Jack Black

12. října 2014 v 15:30 | Marillee
Při psaní nové knižní recenze jsem si řekla, proč nezveřejnit i něco z jiný sféry mého blogu. A tak jsem tady s další kresbou pastelem, která vznikla někdy před letními prázdninami (nebo během?), ze které jsem byla zprvu nadšená, ale nakonec mě zklamala.

Znáte to - přijdete s nějakou inspirací, jste nabušení chtíčem a umělecký střevo vám srší ze všech otvorů. Najdete si pohodlné místo, vytvoříte odpovídající atmosféru a dáte se do práce. Prvních pár hodin jste přímo unešení z toho, jak od ruky vám to jde. Nejíte, nepijete, nespíte...

A po třech dnech, kdy je všechno už skoro hotové, to pose*ete.

Ale co už, je to poučení pro příště. (Pro slepouny - mám na mysli tu hnusnou ruku, která vypadá, jako by se rýpal v hlíně.) :-)

Proč vlastně Jack Black? No, je to můj oblíbený zpěvák. Vy ho nejspíš znáte jako herce z filmů Škola ro(c)ku, Prázdniny nebo Gulliverovy cesty, a že je zpěvák a frontman kapely Tenacious D, jste doteď nevěděli. Pravdou je, že celá ta kapela je i jakýsi herecký výkon, neboť v ní jde hlavně o sprosťárny a pochlebování se. Takže pokud vám metal-rock nevadí a máte zrovna špatnou náladu, Tenacious D je jednou z možností, jak se odreagovat. (Taky vám nesmí vadit neotřelé verše plné fucků a rocku.) :D

PASTEL | Katniss Everdeen

30. září 2014 v 15:00 | Marillee
Dneska bych vám tu chtěla ukázat jednu z dalších svých starších upatlano-pastelových kreseb, tentokrát portrét "The Girl on Fire" - aneb Katniss Everdeen, hrdinku Hunger Games. Nebudu lhát, moc se mi to nelíbí, protože mám neustále problém s tvarem a rozmístěním obličeje. Ale což, když už jsem se s tím dělala, proč bych vám to neukázala? Však taky od toho tenhle blog mám. Smějící se

AKRYL | Fénix

18. srpna 2014 v 15:30 | Marillee
Takže jsem zpět! Sice tu nebudu tak často jako předchozí týdny, jelikož mám brigádu a furt někde lítám, ale alespoň na nějaký ten článek jsem se konečně zmohla. Dneska bych vám chtěla ukázat moji starší malbu bájného fénixe, která vznikla v nudě, z akrylových barev a nekvalitní čtvrtky. Smějící se Přestože byl formát opravdu nekvalitní - tedy že jej voda naprosto zkrapatila - malba se mi nakonec opravdu líbí. Jen škoda, že mi ji mamka hned zčořila do práce, jelikož mám jen jednu jedinou fotku a ještě k tomu focenou nekvalitní webkou v mém notebooku.

Jediné, co bych tomu vytkla, jsou ty divné nohy... Ty jsem si mohla odpustit.

TUŽKA | Arya Stark

7. srpna 2014 v 8:00 | Marillee
Alias Maisie Williams, herečka ztvárňující jednu z nejoblíbenějších postav výborného seriálu Game of Thrones.

Momentálně jsem na Slovensku a internetu se mi tu dostane jen omezeně. Sice jsem na chvíli viděla, že se stal můj článek článkem dne, ale moc jsem si to teda neužila. Smějící se Fakt zákon schválnosti, člověku se splní skoro nesplnitelné a on ani nemá chvilku na to, aby si to vyscreenshotoval… no, přišlo mi sem celkem přes 300 lidí, což je vedle průměrných 10 lidí za den opravdu obrovský skok. ale víc než toho si vážím komentářů - jak těch pozitivních, tak i negativních. Člověk nemůže předpokládat, že s ním budou všichni souhlasit. Navíc když se jedná o tak choulostivé téma, jako je sex. Smějící se

A teď už ke kresbě. Podle mě i mojí mamky se jedná nejspíš o nejpřesnější portrét, který jsem dosavaď vytvořila. A já jsem na sebe opravdu pyšná, jelikož jsem se svým novým dílem vážně spokojená. :)

TUŽKA | Taylor Swift

23. července 2014 v 16:00 | Marillee
Zavřená v chládku, válející se na posteli, chytla mě nálada a, dámy a pánové, já se nějak rozkreslila. Smějící se Dodělám jedno, opravdu DODĚLÁM, neskončí to někde v šuplíku, jako některá moje dílka, a vrhnu se na další. A protože jsem s kresbou celkem spokojná, dá se říct, rozhodla jsem se vám ji ukázat.

V nedohlednu čekejte nejspíš nával dalších podobných článků, protože moje prázdniny přežívají z knížek, filmů a lámajících se tužek!

PASTEL | Ošklivé káčátko

18. července 2014 v 16:00 | Marillee
Tak tu zase máme jednu rychlovku pastelem. Smějící se Tentokrát dokonce na téma týdne. Nevím proč, přemýšlela jsem, co bych o tom napsala a pak se mi v hlavě vytvořila taková nádherná přestava, kterou jsem chtěla zvěčnit na papír. Vzala jsem nějaké pastely, vytrhla opatrně čtvrtku, našla si na internetu nějaké předlohy a pustila se do patlání! (Doslova, obrázek tady vypadá strašně rozpatlaně... )

V hlavě to teda vypadalo víc "božsky" nebo "osvíceně", ale i tak jsem s tím spokojená. Sice mi vadí, jak to vypadá divně tady v počítači, jelikož v reálu je pastel na papíře 'měkčí', jakože jeho stopy nejsou pro oko tolik drsné. Ale snad moji myšlenku vracející se k pohádce o ošklivém káčátku pochopíte. :-)

PS: Možná by mi příště pomohlo, kdybych si vzala větší formát, hehe.
PPS: Hořejšek obrázku je bohužel zatmavený foťákem. Nepodařilo se mi vyfotit kresbu tak, aby světlost hlavy zůstala stejná jak v originále.

Navždy rozpracované...

3. července 2014 v 20:30 | Marillee
Znáte to jistě všichni. Do něčeho se pustíte, zpočátku přetékáte nadšením, ale po několika hodinách práce, kdy nevidíte žádný velký posun, vás to přestává bavit... Ještě to nechci vzdát, říkáte si, ale pravda je taková, že to většinou všichni nakonec vzdáme. Mně se tohle stává poměrně často. Když si vymyslím nějakou pro můj level neúměrně složitou kresbu, často končí nedodělaná někde na dně šuplíku s ostatními pokusy. Je to vlastně stejné jako se články na blog. Vymýšlím nějaké dobré téma, chytně mě to, ale jakmile článek skončí v Rozepsaných, je tu asi 70% šance, že tam zůstane i nadále, k tomu všemu nedotčený. V horším případě putuje do Smazaných.

Chtěla bych vám tu představit pár kreseb, na které jsem narazila při prohledávání obsahu svých skříněk a u kterých mi bylo líto, že jsem je nikdy nedodělala... A asi ani nedodělám, jak se tak znám. Smějící se

PASTEL | Psí oči

7. června 2014 v 14:00 | Marillee
Právě před chvílí (7.6. 13:31) jsem dokreslila, dopatlala, do-jakkoliv se tomu dá nadávat, asi 10 minutový náčrt našeho psa, který tak krásně smutně koukal na mamku, když šustila s platíčkem prášků. Asi chudák Butterfly čekala, že bude nějaké papu. :D

Chtěla jsem náčrt provést už dlouhou dobu, avšak když se mi naskytla příležitost, máma se psem zmizeli kdo ví kam a vrátí se až zítra. Nezbylo mi tedy nic jiného, než zkusit vlastní rukou okopčit fotografii. Sice to není totožné, ale svůj účel to splnilo a já jsem se svým ztvárněním tzv. "Psích očí" opravdu spokojená. :)

A ano, vím, že je ten papír celý ušmudlaný, rozmazávala jsem to prstama, hehe.

- Materiál: měkké pastely Raphael - černá a bílá
- Doba kreslení: 10 minut?
- Formát: A4, kancelářský papír

Digital Art

24. května 2014 v 15:00 | Marillee
Kdysi jsem šíleně toužila si vyzkoušet, jaké je to kreslit v počítači. Co jsou výhody a v čem spočívají nevýhody. Nakonec jsem se odvážila zainvestovat do už rozbaleného a vlastně reklamovaného kreslícího tabletu od Genius. Z druhé ruky. Byla tam záruka vrácení celé částky, takže se mi to opravdu zamlouvalo. Taky že jsem ho bohužel do dvou týdnů vrátila, jelikož umělohmotná tuha se mi neustále obrušovala do špičky (i po výměnách) a na tabletu za sebou nechávala ošklivou stopu. Což se mi samozřejmě nelíbilo. Ale i přesto jsem byla ráda, že jsem takovouto alternativu využila. A jednou si možná koupím nějaký super čuper tablet, abych měla jistotu lepší kvality :) Jenomže to se nejprve musím naučit alespoň pořádně kreslit na papír.

PASTEL | Kapitán Jack Sparrow

14. května 2014 v 15:00 | Marillee
Vzhledem k tomu, že poslední týden nemám vůbec čas a hlavně chuť k napsání nějakého delšího článku či ke kreslení, rozhodla jsem se pro vždy účinnou alternativu :) Ukážu vám některý z mých starších "výtvorů", tentokrát zase vytvořených pastelem.

Jak už jste z nadpisu poznali, jedná se o postavu kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku. Kreslila jsem ho skoro před rokem a v té době (a troufám si říčt i dodnes) se jedná o jedno z mých větších a (pro tu dobu) propacovanějších děl. I přestože mě dneska už tolik neuchvacuje jako kdysi :D. Jsem čím dál víc náročnější a ty chyby si prostě nemůžu odpustit. Teď mi dokonce ani nepřijde, že by mu to bylo nějak podobné... Ne všechno se vždy povede. Hlavní je, že jsem z výsledku byla alespoň zezačátku nadšená :)

Přikládám i video, snad se vám spustí.

TUŽKA | Portrét na objednávku

9. května 2014 v 14:00 | Marillee
Je to sice už déle, ale chtěla bych vám představit portrét mého kamráda a jeho přítelkyně. Byla jsem o něj požádána na začátku roku, abych jej nakreslila k narozeninám přítelkyně. Předlohou mi byla fotka, ale protože ještě zaostávám, co se podob týče, pojala jsem to po svém. Výsledkem se stala pro mě bombastická kresba, protože jsem takovýmhle stylem nikdy předtím nekreslila. Taky za to moc děkuji právě tomu kamarádovi, který mě moc podporoval a uklidňoval výbornými argumenty.

"Kresba má vypadat jako kresba. Kdybych chtěl dokonalou podobu, dám jí fotku."

TUŽKA | Caprica

24. dubna 2014 v 14:55 | Marillee
Tenhle týden jsou všechny články napsané dřív a jejich publikace je naplánovaná :) Měla jsem totiž až do středy prázdniny - a pořád mám, protože píšu dřív, haha! - a tak jsem využila času a pustila se do psaní, abych to potom nedoháněla až o víkendu.

Dneska jsem si pro vás připravila kresbu Capricy (herečka Tricia Helfer) z vynikajícího sci-fi seriálu Battlestar Galactica. Kdo ho zná, dá mi (doufám) za pravdu. Kdo jej neviděl, ať kouká shlédnout pilotní díl. Úžasný seriál. A to vám říkám jako ne moc velký fanoušek sci-fi, takže mi věřte! Pokud znáte The Big Bang Theory, já se na to teda nedívám, tak jistě znáte Sheldonův toustovač, na kterém je nalepený obrázek "Cylona". A o tomhle se tu právě bavíme. Cyloni jsou totiž z BSG a v seriálu se jim přezdívá "toustři" :D :D

A Caprica je taky "cylon-ka", akorát vlastně vypadá už jako člověk. Takže pokud máte rádi Teorii Velkého třesku, povinně byste měli vědět, o čem je nálepka na Sheldonově toustovači! :D Jinak postava Capricy je vážně sexy, ale opravdu, a o to větší zábava ten seriál je.

PASTEL | Kočka

16. dubna 2014 v 21:07 | Marillee

Chtěla bych vám představit mojí druhou kresbu pastelem. Myslím, že už jí je rok (?) a je to kreslené podle fotografie kočandy mého přítele. Samozřejmě jsem mu pak kresbu i darovala :) (Má ode mě doma dohromady 3 kresby :D)

Pro ty z vás, kdo jsou zkušenější, mějte pochopení. Učím se sama a pastely pro mě byly úplná novinka - což jsou pořád :)

PASTEL | Rebekah Mikaelson

31. března 2014 v 16:33 | Marillee
Pokud jste fanoušky (nebo spíše fanynky :D) Upířích deníků, snad se vám tento portrét mocné původní upírky bude líbit. Pro neznalé - jedná se o herečku Claire Holt také známou jako Ema (nebo Emma?) z H2O, stačí přidat vodu.

- Materiál: měkké pastely Raphael a pastely v tužce Derwent
- Doba kreslení: asi hodina až hodina a půl
- Formát: A4, není tvrdá čtvrtkaPotréty se mi povedou s originální podobou tak jeden ze tří (vždycky mi ujíždí oči nebo něco jiného), tohle je zrovna ten jeden :D. Nicméně jsem se svou prací spokojená i vzhledem k času, za který jsem obrázek nakreslila :)
 
 

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.