Knihy

Video pro Steeve X?

17. března 2015 v 18:29 | Marillee
Když se na ten název tohoto článku podívám znovu, trochu mi to přijde jako odkaz na nějaké lechtivé video, či co. Ale ne, nebuďte blázni! Jde o to, že Steeve X mě pravidelně zásobuje kritikou (ať už konstruktivní nebo prostě jen chválou), ve které se jednou skýtala jakási touha po videu s trochou více mužského obsahu. Tedá, ne mužský, že bych si tam začala holit bradu Gillette Fusion a pak na ní svojí ženskou ručkou přejížděla a říkala, jak je hedvábně hebká, ale abych doporučila nějakou knihu, která není takovým tím typickým holčičím dojákem, které já čtu neustále.
Ach, milý Steeve X... Opravdu netuším, jaké Ty čteš žánry. A opravdu se bojím, že fantazie - tedy moje nejoblíbenější a nejčtenější literatura - ve tvých řadách místo nemá. Ale ráda bych ti i přesto doporučila sérii Bartimaeova trilogie, protože to je nejen doopravdy povedené dílo po literární stránce, nýbrž mi tato série jistým způsobem připomíná tebe a tvůj úžasný a neskonalý smysl pro ironii s příchutí nějakého toho menšího, neškodného sakrasmu.

Knihu doporučuji jistojistě i děvčatům a po věkové stránce sérii nijak neomezuju. Může Vám být 12 nebo 50 a stačí mít jen trochu pochopení pro fantasijní světy a Bartimaeova trilogie Vás bude bavit po celou dobu čtení. Navíc se autor rozhodl do série jistým způsobem zapasovat i naši Prahu, což mi přišlo jako skvělý nápad a rozhodně to beru jako další plusové body knih. Jakým způsobem, to už je na Vás, jestli si zjistíte! :)

Jen pro ujasnění, že si z Vás nedělám žádné šoufky a necpu Vám tu něco na způsob Tvajlajt ságy. Na Databázi knih má každý díl 90+%, což je sakra hodně!

A TEĎ VIDEO


V tomhle videu jde o tzv. EMOJI BOOK TAK... Do kterého jsem samozřejmě zase nebyla zatagovaná (...což je podstatou tagu...), ale fuck the system, já si to video prostě chtěla udělat! :D


Znáte blogera Steeve X?

Četli jste Bartimaeovu trilogii?

Co přinesl únor?

10. března 2015 v 20:08 | Marillee
Mimo to, že jsem nevypracovala jedinou otázku k maturitě, tak jsem díky nemoci celkem hodně načetla. Jo a taky jsem měla narozeniny, ale ty jsem snad celé prospala, nebo nevím, nestály mi ani za zapamatování, což je fakt hrozný. Už jich nejspíš bylo moc... Stárnu... :D

Chtěla bych se zeptat těch, co už maturovali - jsem jenom já nemožná, nebo jste na tom byli v březnu podobně - nevypracované otázky ze dvou předmětů? Chtěla bych se trochu ukonejšit, že nejsem jediný pakoň... Na mou obranu ty dva týdny nemoce jsou znát a já jsem už dneska, druhý den po týdenních prázdninách, do puntíku vyřízená, jelikož se na mě učitelé nematuritních předmětů, u kterých mám resty zminula, vrhají jak piraně.

Ať už je to za mnou. Amen.


PS: Umím to ale epický duckface!
Přečteno za leden!

26. února 2015 v 15:58 | Marillee
Ano, ano, je tu nové video, tentokrát o knížkách, které jsem přečetla za leden. Jo, jasně, únor skoro končí, spíš byste tu očekávali video, které v názvu nese ten "únor", ale bohužel. :)

Jinak se FAKT HODNĚ snažím vytvořit nějaký nový design pro tenhle blog, protože ten ninější už je takový okoukaný. Vždycky začnu, vypadá to dobře, ale pak tam něco prostě nesedí a raději to celé smažu! Achjo. :D Představuju si něco lehkého, barevného, ale aby to zároveň neztrácelo takovou tu marilleečkost. Snad se mi to jednou povede, protože až se tak stane, bude mě blogování bavit ještě víc!
JAKÉ KNÍŽKY JSTE ČETLI VY NA ZAČÁTKU ROKU? :)
UŽ VÁS NĚJAKÁ ZKLAMALA?

Novoroční book haul

10. února 2015 v 16:53 | Marillee
Tak jsem tu opět s videem, měla bych si pro to zřídit samostatnou rubriku. :D


Neboť mě celý den tíží nízký tlak, nejsem schopna vymýšlet cokoliv smysluplného, co by se jako komentář do tohoto článku hodilo, dokonce mi ani bižologie nelezla tentokrát sama do hlavy. Naštěstí se ji nemusím učit, jelikož nám zítra odpadá seminář! Hááálelujah. Taky bych si chtěla krátce postěžovat na učitele, jejichž předmět je celé třídě naprosto k h*vnu a stejně nás nutí, se jej učit. Například chemie. Naše profesorka chce za druhé pololetí (které končí někdy na konci dubna) zvládnout 5 testů. Magor. Naprostý magor. Zlatá němčinářka a zároveň profesorka na ZSV. Ta nás, nematuranty, po 3. známkování nechá na pokoji. A když jste se náhodou nemohli z jakéhokoliv důvodu na test připravit (jako zrovna dneska já), tak vám ho nenutí a můžete si ho dopsat, až budete mít čas. Tomu já říkám rozumný přístup! Děkuji!

Jinak tu mám pro některé z vás, které to třeba zajímá, takovou novinku. Nedávno mi Standa Rulc nabídl spolupráci na krasna.cz. A co je zajímavější - učinil tak díky mým vlogům. Ano, díky mým knihomolským výžbleptům. Buď se mu zamlouvají, nebo si je nikdy nepouštěl celé, ale prostě potřebuje někoho, kdo svůj blog spamuje videy. Tak jsem na to tedy kejvla. :) No, uvidíme, jestli to bude mít alespoň nějaké výhody.

PS: Kdybyste náhodou někdo viděl můj pofidérní článek První krůčky na počítači někde odkázaný na jiném webu, řekněte mi to, prosím. Jelikož je to v posledních dnech nejnavštěvovanější článek a vzhledem k jeho "kvalitě" opravdu netuším, proč tomu tak je. :D

Nejlepší knihy minulého roku

29. ledna 2015 v 8:00 | Marillee

Tak jsem se konečně dostala k natočení videa mého "NEJ" za rok 2014. A aby se všecko neobešlo bez problémů, samozřejmě, tak jsem po nastříhání s videem dělala hokusy, pokusy, které se následně nenávratně uložily... Výsledkem je naprosto otřesně přesvětlený obraz, ale co se dá dělat - musela bych video znovu celé stříhat, což pochopte, že se mi moc nechce. Taky jsem si to mohla předem uvědomit, že JÁ, jeden velkej Murpyho chodící zákon, něco nepokadí!

Minulý pátek jsem úspěšně zvládla maturitní ples, a tak si můžu odškrnout jedno z mnoha políček na seznamu, co mě v tomto roce ještě čeká. Zítra (nejspíš dneska pro vás, čtenáře) očekávám úspěšně zvládnuté pololetní vysvědčení, čímž si taky můžu ulevit od dalšího políčka. A jelikož teď moc autorsky v psaném slova smyslu nepřispívám, chtěla bych do budoucna připravit další zpověď maturanta, ve které bych vám přiblížila svoje pocity a dojmy/řečnické průjmy z maturáku. Možná i odhalím fotku v šatech, ale vážně jen možná. :D

Jinak to zvládám celkem fajn, co vy? :)

Zpátky k videu... Určitě se budete ptát, proč čtu jen takové samé holčičí břečky, proč ne nějakou klasiku. Třeba Janu Eyrovou... Asi takhle, pokud bych chtěla nějakou vážně vážnou drama-romanťárku, sáhnu po ovladači a pustím si VKVéčka. Ne, kecám. (Říká se tomu hyperbola, neboli nadsázka, což se mi jistojistě bude hodit u maturity!) Jde o to, že v klasikách vidím onu ošklivou povinnou četbu, který mám teď nad hlavu. A v minulém roce jsem četla skoro jenom YA fantasy/sci-fi knížky, abych ulevila svým angestrengten Neuronen. Aneb, vidíte, jaký NEVALNÝ (oblíbené slůvko češtinářky) vliv na mě škola má, muhehe.

Co jsem dostala za knížky pod stromeček?

1. ledna 2015 v 20:06 | Marillee
No, dostala. Sama jsem si je objednala a pak mi je mamka pouze všechny najednou zabalila do jednoho balícího papíru, hehe. Ale nevadí, i tak jsem z nich měla obrovskou radost! Jinak chystám i video o nejlepších knihách, které jsem přečetla za minulý rok 2014, snad se k němu dostanu. Doufám, že jste se o svátcích měli všichni dobře, jak jen nejlépe to šlo, a do Nového roku jste vkročili tou správnou nohou! :)

Omlouvám se, že ten text k tomu je tak strašně krátký, ale, bože, netuším, co se mám ještě napsat. Smějící seJaké jste dostali vy dárečky pod stromeček?
Dostali jste nějakou knížkou? Jakou?

Book Tag numero uno

24. prosince 2014 v 22:07 | Marillee
Jop. Natočila jsem tag. Knižní tag. Což znamená, že jsem nevymyslela nic svého a prostě jen zodpověděla pár otázek. Naprosto originální, že? Ale za to mi to dalo sakra práci! Akorát přemýšlím, že bych odešla z AK, protože moje články jsou v dost ubohém stavu. Vlastně je urážkou nazývat je články. Takže tak, ještě si to promyslím.

Chtěla bych Vám všem popřát šťastné a veselé, užijte si svátky, nejlépe s těmi, které máte rádi, pokud to jde, a hlavně se nestresujte a raději to zaládujte nějakým tím cukrovím. Protože pár kil navíc se dá vždycky shodit. ;)

Pokud by se Vám snad zdálo, že se mračím, tak to je můj neutrální výraz, ano? (Angličtinář se mě jednou ptal, když jsem byla v zamyšlní při jeho výkladu, jestli náhodou neříká něco špatně, že se na něj mračím... Chudák.) Navíc mám rýmu a děravou nohu (vypalování kožních hnusů), což mi k náladě nepřidává. :D

VIDEO | Knižní plány pro prosinec

5. prosince 2014 v 17:57 | Marillee
Tak jste mě nadchli v komentářích u minulého článku, že jsem se rozhodla s booktuberstvím pokračovat. :) Nedávno jsem byla doma a kupodivu sama, tak jsem toho využila a natočila hned dvě videa. Jedno je o knižních plánech pro tento měsíc, jak už název napovídá, jelikož zastávám názor, že pokud si ho budu pouštět dokolečka dokola, tak se ke zmíněným věcem doopravdy dopracuju (ach ta lenost!). Druhé video je už videorecenzí na knihu Reset od Amy Tintera - teď si zpětně uvědomuju, že jsem ve jméně autorky vynechala to A na konci TinterA... :D

Není to žádné průkopnické video, pouze jakási informativní záležitost. Chvílemi jsem si i říkala, jestli ho vůbec sestříhávat a zveřejňovat, ale tak proč ne? Udělám si ve věcech jasno a vám přiblížím, co byste mohli v budoucnu očekávat. :)

Díky za podporu!

PS: Myslela jsem si, že booktube je jediné odvětví, které ještě není tolik prolezený hejterstvím. Asi jsem se zmýlila, když k 10 zhlédnutí mám už 1 dislike. :D Ale asi za to může fakt, že jsem už předtím měla 60 odběratelů, protože jsem točila videa s kreslením. Nejspíš se dotyčný na*ral a hodil mi tam dislike... Behé.

VIDEO | 1. Knihománie!

25. listopadu 2014 v 16:31 | Marillee
Ah... Tak je to tady, konečně jsem se k tomu dokopala. A co víc, rozhodla jsem se to zveřejnit, tady na blogu... Natočila jsem svoje první video, které se týká knížek, a podle zpětné vazby od Vás se rozhodnu, jestli s natáčením budu pokračovat, nebo se mám jít raději zahrabat do nejtemnějších zakoutí tohoto světa. Jen, prosím, mějte pochopení, já se strašlivě bojím tmy... :D

Konečně dokopala - né, že by se mi do toho nechtělo. Ale nedovedla jsem si představit, že si jen tak stoupnu a začnu se natáčet. Jóó, je to něco jiného než focení selfies! Našla jsem si to správné místo, kde není vidět nic z mého pokoje (a abnormálního bordelu), po chvíli se uvolnila a už to bylo jen lepší a lepší. Jenomže stejně ve videu mluvím jako buvol (čti vykastrovanej bejk), no, alespoň se v tom pocvičím! Buď to, nebo začnu chodit na zpěv (mám problémy s ústním projevem). Smějící se

Obsahově to není nic zajímavého, pouze jsem rozbalovala balíky knih, které jsem si objednala z druhé ruky z databáze knih. Všem moc doporučuju, knihy jsou levné a co víc - ve většině případech nepoškozené! :)

Ráda bych znala Váš názor!Svůdné zlo

16. listopadu 2014 v 19:12 | Marillee

Svůdné zlo - Wendy Higgins

1. díl z trilogie

|Fantasy|

Anotace: Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166874/big_sweet-evil-svudne-zlo-cf0-166874.jpg

Hex Hall

7. listopadu 2014 v 16:13 | Marillee

Hex Hall - Rachel Hawkins

Trilogie

| Fantasy | Pro mladistvé |

Anotace: Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce.

Dávná kletba

29. října 2014 v 15:45 | Marillee

Dávná kletba - Marianne Curley

Fantasy, Pro mládež

Anotace: Příběh neoblíbené patnáctileté dívky Kate, která se nalezne v novém vztahu ke komplikovanému mladíkovi Jarrodovi. Nejprve ho ale musí přesvědčit, aby vzal osud do vlastních rukou. Společně se vydávají na cestu do minulosti, kde nachází kromě kořenů zla spojených s dávnou kletbou také hluboké přátelství a něžný cit.

Selekce

7. října 2014 v 15:00 | Marillee

Selekce - Kierra Cassová

1. díl z trilogie

Sci-fi, Pro dívky

Anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.

Drakie

2. října 2014 v 14:00 | Marillee

Drakie - Sharie Kohler

Trilogie

Fantasy, Pro mladistvé

Anotace: Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129939/big_drakie-129939.jpg

Kruh (1. díl)

12. září 2014 v 15:30 | Marillee

Kruh - Sara B. Elfgrenová a Mats Strandberg

(1. díl)

Fantasy, Pro mladistvé


Anotace: Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.

Nejtemnější síly: Přivolávání (1. díl)

3. září 2014 v 8:00 | Marillee

Nejtemnější síly: Přivolávání - Kelley Armstrong

1. díl z trilogie

Fantasy, Pro mladistvé


Anotace: Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…

Sofiin svět

19. srpna 2014 v 16:40 | Marillee

Sofiin svět - Jostein Gaarder

Populárně-naučná literatura


Anotace: Dějiny filozofického myšlení od starověké mytologie po existencialismus. Populární dílo naznačuje nenáročnou formou podstatu nejvýznamnějších filozofických koncepcí (např. Démokritos, Platón, Descartes, Kant, Hegel, Marx, Freud).

Delirium

3. června 2014 v 16:00 | Marillee

Delirium - Lauren Oliver

Sci-fi, Romantický

Anotace: Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.


Strážci času

20. května 2014 v 17:00 | Marillee
Strážci času - Vyvolený Strážci času - Temnota
Autor: Marianne Curley
Žánr: Sci-fi, Dobrodružný
Série: 3 knihy


Moje srdcovka. Rozhodně nejvíce čtivá kouzelná série pro mládež, kterou jsem kdy četla. Proto jí mám také prolouskanou dvakrát a po těch letech, co jsem ji znova otevřela, mě v ní nic neomrzelo. Navíc má trilogie krásně zpracovanou obálku, celé vás to nutí knihu pozvednout a nakouknout do ní.

Markéta Lazarová

7. května 2014 v 14:00 | Marillee
Autor: Vladislav Vančura
Žánr: Historický

Hunger Games

28. dubna 2014 v 13:00 | Marillee

Autor: Suzanne Collins
Žánr: Sci-fi, Dobrodružný
Série: 3 knihy

V českém překladu tzv. "Hladové hry" nejsou vůbec špatným příběhem. Přečetla jsem jej skoro jedním dechem. Jediné, co mi v tom bránilo (proto "skoro"), byla angličtina. Ano, tuto sérii jsem přečetla v angličtině. Nepožaduji od vás potlesk, já si zatleskám sama. Jsem ale opravdu ráda, že jsem se pro originální jazyk rozhodla, neboť když jsem zkoušela kousek třetího dílu číst v rodném jazyce, skoro jsem měla chuť si překladatele najít a jít ho rovnou uškrtit. Tak to prostě bývá...

Jestli jsem viděla filmy? Ano, viděla. Tedy zatím dva, které vyšly. Také jsem je viděla PŘEDTÍM, než jsem se dostala ke knihám. O to snazší pro mě ale četba v cizím jazyce byla. Jenomže kniha je kniha. A já konečně dostala odpovědi na mnohé nejasné věci z filmu. Ono se to nezdá, ale filmu jsem opravdu tolik nerozuměla. Kniha je totiž psaná v ICH-formě z pohledu hlavní hrdinky Katniss Everdeen a autorka tam hodně rozpytvává věci, které se jí mihnou v hlavě. Což ve filmu samozřejmě vidět nemůžeme.
 
 

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.