Březen 2015

Američtí vojáci jsou taky lidi.

29. března 2015 v 18:09 | Marillee |  Přemýšlím
Dnes je tomu den, kdy po českých cestách projíždějí vozidla americké armády. A to bychom nebyli my, kdyby se nám něco nelíbilo! Původně jsem měla zato, že nespokojenost dobré čtvrtiny českého obyvatelstva plyne snad z uzavření silnic a sníženého provozu na dálnicích... nebo tak nějak. Jenomže pak my došlo, že tu mluvím o českém lidu, a tak jsem tuhle svoji nedokončenou, leč důmyslně vymyšlenou tezi zavrhla.

Jakmile jsem totiž uviděla na fotkách ve článcích novinek.cz vlajky s horizontální trikolórou a transparenty "STOP NATO", pod kterými byly ještě ke všemu typické dvě třešničky KSČM, všechno mi to rázem došlo. Protiamerické demonstrace místo toho, aby v zástupu stály rozjařené davy lidí, protože kolem nich projíždí armáda ve vojenských vozidlech, která jsou i z mého holčičího pohledu dechberoucí a mrazivá a stojí za ten zážitek.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Mar2015/1738425.jpg

Video pro Steeve X?

17. března 2015 v 18:29 | Marillee |  Knihy
Když se na ten název tohoto článku podívám znovu, trochu mi to přijde jako odkaz na nějaké lechtivé video, či co. Ale ne, nebuďte blázni! Jde o to, že Steeve X mě pravidelně zásobuje kritikou (ať už konstruktivní nebo prostě jen chválou), ve které se jednou skýtala jakási touha po videu s trochou více mužského obsahu. Tedá, ne mužský, že bych si tam začala holit bradu Gillette Fusion a pak na ní svojí ženskou ručkou přejížděla a říkala, jak je hedvábně hebká, ale abych doporučila nějakou knihu, která není takovým tím typickým holčičím dojákem, které já čtu neustále.
Ach, milý Steeve X... Opravdu netuším, jaké Ty čteš žánry. A opravdu se bojím, že fantazie - tedy moje nejoblíbenější a nejčtenější literatura - ve tvých řadách místo nemá. Ale ráda bych ti i přesto doporučila sérii Bartimaeova trilogie, protože to je nejen doopravdy povedené dílo po literární stránce, nýbrž mi tato série jistým způsobem připomíná tebe a tvůj úžasný a neskonalý smysl pro ironii s příchutí nějakého toho menšího, neškodného sakrasmu.

Knihu doporučuji jistojistě i děvčatům a po věkové stránce sérii nijak neomezuju. Může Vám být 12 nebo 50 a stačí mít jen trochu pochopení pro fantasijní světy a Bartimaeova trilogie Vás bude bavit po celou dobu čtení. Navíc se autor rozhodl do série jistým způsobem zapasovat i naši Prahu, což mi přišlo jako skvělý nápad a rozhodně to beru jako další plusové body knih. Jakým způsobem, to už je na Vás, jestli si zjistíte! :)

Jen pro ujasnění, že si z Vás nedělám žádné šoufky a necpu Vám tu něco na způsob Tvajlajt ságy. Na Databázi knih má každý díl 90+%, což je sakra hodně!

A TEĎ VIDEO


V tomhle videu jde o tzv. EMOJI BOOK TAK... Do kterého jsem samozřejmě zase nebyla zatagovaná (...což je podstatou tagu...), ale fuck the system, já si to video prostě chtěla udělat! :D


Znáte blogera Steeve X?

Četli jste Bartimaeovu trilogii?


Co přinesl únor?

10. března 2015 v 20:08 | Marillee |  Knihy
Mimo to, že jsem nevypracovala jedinou otázku k maturitě, tak jsem díky nemoci celkem hodně načetla. Jo a taky jsem měla narozeniny, ale ty jsem snad celé prospala, nebo nevím, nestály mi ani za zapamatování, což je fakt hrozný. Už jich nejspíš bylo moc... Stárnu... :D

Chtěla bych se zeptat těch, co už maturovali - jsem jenom já nemožná, nebo jste na tom byli v březnu podobně - nevypracované otázky ze dvou předmětů? Chtěla bych se trochu ukonejšit, že nejsem jediný pakoň... Na mou obranu ty dva týdny nemoce jsou znát a já jsem už dneska, druhý den po týdenních prázdninách, do puntíku vyřízená, jelikož se na mě učitelé nematuritních předmětů, u kterých mám resty zminula, vrhají jak piraně.

Ať už je to za mnou. Amen.


PS: Umím to ale epický duckface!

Záhada šatů!

2. března 2015 v 21:55 | Marillee |  Přemýšlím
POMOC!!

Ne, opravdu potřebuju pomoc. Možná jste si všimli, pokud patříte mezi magory (jako já), kteří dennodenně projíždějí stránky podobné 9GAGu, že se na nich v poslední době řeší jakési šaty. Jde o obrovitánskou záhadu, pro kterou jsem ještě nenašla žádné vysvětlení, snad jen, že muži rozlišují odstíny barev jinak než ženy - z mého malého průzkumu v okruhu mých přátel.

Nevíte, o čem mluvím? Hned vysvětlím!
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.