Únor 2015

Přečteno za leden!

26. února 2015 v 15:58 | Marillee |  Knihy
Ano, ano, je tu nové video, tentokrát o knížkách, které jsem přečetla za leden. Jo, jasně, únor skoro končí, spíš byste tu očekávali video, které v názvu nese ten "únor", ale bohužel. :)

Jinak se FAKT HODNĚ snažím vytvořit nějaký nový design pro tenhle blog, protože ten ninější už je takový okoukaný. Vždycky začnu, vypadá to dobře, ale pak tam něco prostě nesedí a raději to celé smažu! Achjo. :D Představuju si něco lehkého, barevného, ale aby to zároveň neztrácelo takovou tu marilleečkost. Snad se mi to jednou povede, protože až se tak stane, bude mě blogování bavit ještě víc!
JAKÉ KNÍŽKY JSTE ČETLI VY NA ZAČÁTKU ROKU? :)
UŽ VÁS NĚJAKÁ ZKLAMALA?

Pokání (2007)

15. února 2015 v 14:00 | Marillee |  Filmy

Pokání / Atonement

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e4/Atonement_UK_poster.jpg
Válečný | Drama | Romantický

Anotace: Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii, která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě.

Novoroční book haul

10. února 2015 v 16:53 | Marillee |  Knihy
Tak jsem tu opět s videem, měla bych si pro to zřídit samostatnou rubriku. :D


Neboť mě celý den tíží nízký tlak, nejsem schopna vymýšlet cokoliv smysluplného, co by se jako komentář do tohoto článku hodilo, dokonce mi ani bižologie nelezla tentokrát sama do hlavy. Naštěstí se ji nemusím učit, jelikož nám zítra odpadá seminář! Hááálelujah. Taky bych si chtěla krátce postěžovat na učitele, jejichž předmět je celé třídě naprosto k h*vnu a stejně nás nutí, se jej učit. Například chemie. Naše profesorka chce za druhé pololetí (které končí někdy na konci dubna) zvládnout 5 testů. Magor. Naprostý magor. Zlatá němčinářka a zároveň profesorka na ZSV. Ta nás, nematuranty, po 3. známkování nechá na pokoji. A když jste se náhodou nemohli z jakéhokoliv důvodu na test připravit (jako zrovna dneska já), tak vám ho nenutí a můžete si ho dopsat, až budete mít čas. Tomu já říkám rozumný přístup! Děkuji!

Jinak tu mám pro některé z vás, které to třeba zajímá, takovou novinku. Nedávno mi Standa Rulc nabídl spolupráci na krasna.cz. A co je zajímavější - učinil tak díky mým vlogům. Ano, díky mým knihomolským výžbleptům. Buď se mu zamlouvají, nebo si je nikdy nepouštěl celé, ale prostě potřebuje někoho, kdo svůj blog spamuje videy. Tak jsem na to tedy kejvla. :) No, uvidíme, jestli to bude mít alespoň nějaké výhody.

PS: Kdybyste náhodou někdo viděl můj pofidérní článek První krůčky na počítači někde odkázaný na jiném webu, řekněte mi to, prosím. Jelikož je to v posledních dnech nejnavštěvovanější článek a vzhledem k jeho "kvalitě" opravdu netuším, proč tomu tak je. :D

Jak nás, knihomoly, vidí svět?

6. února 2015 v 15:27 | Marillee |  Téma týdne
Nedávno jsem narazila na článek, který spojuje alkoholiky a knihomoly 19 různými vlastnostmi. Ano, na první pohled se zdá, že se autor trefil do černého, jenomže pojďme se na to podívat společně a společnými silami rozebrat tuto problematiku a naprosto podkopat autorovu myšlenku. Protože v některých věcech s ním opravdu silně nesouhlasím.

Já budu třeba knihomol.

Maturitní ples není zábava!

1. února 2015 v 19:36 | Marillee |  Zpověď maturanta

3.


Dobře, tak to zase nepřehánějme, Markéto, ano? Nakonec sis jej užila, nebo snad ne? Ale ty oplétačky kolem toho!! Čekejte opravdu sáhodlouhý text, neboť jsem už dlouho nic nenapsala. :)
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.