Leden 2015

Nejlepší knihy minulého roku

29. ledna 2015 v 8:00 | Marillee |  Knihy

Tak jsem se konečně dostala k natočení videa mého "NEJ" za rok 2014. A aby se všecko neobešlo bez problémů, samozřejmě, tak jsem po nastříhání s videem dělala hokusy, pokusy, které se následně nenávratně uložily... Výsledkem je naprosto otřesně přesvětlený obraz, ale co se dá dělat - musela bych video znovu celé stříhat, což pochopte, že se mi moc nechce. Taky jsem si to mohla předem uvědomit, že JÁ, jeden velkej Murpyho chodící zákon, něco nepokadí!

Minulý pátek jsem úspěšně zvládla maturitní ples, a tak si můžu odškrnout jedno z mnoha políček na seznamu, co mě v tomto roce ještě čeká. Zítra (nejspíš dneska pro vás, čtenáře) očekávám úspěšně zvládnuté pololetní vysvědčení, čímž si taky můžu ulevit od dalšího políčka. A jelikož teď moc autorsky v psaném slova smyslu nepřispívám, chtěla bych do budoucna připravit další zpověď maturanta, ve které bych vám přiblížila svoje pocity a dojmy/řečnické průjmy z maturáku. Možná i odhalím fotku v šatech, ale vážně jen možná. :D

Jinak to zvládám celkem fajn, co vy? :)

Zpátky k videu... Určitě se budete ptát, proč čtu jen takové samé holčičí břečky, proč ne nějakou klasiku. Třeba Janu Eyrovou... Asi takhle, pokud bych chtěla nějakou vážně vážnou drama-romanťárku, sáhnu po ovladači a pustím si VKVéčka. Ne, kecám. (Říká se tomu hyperbola, neboli nadsázka, což se mi jistojistě bude hodit u maturity!) Jde o to, že v klasikách vidím onu ošklivou povinnou četbu, který mám teď nad hlavu. A v minulém roce jsem četla skoro jenom YA fantasy/sci-fi knížky, abych ulevila svým angestrengten Neuronen. Aneb, vidíte, jaký NEVALNÝ (oblíbené slůvko češtinářky) vliv na mě škola má, muhehe.

VIDEO | Seznamte se s Butterfly!

8. ledna 2015 v 19:52 | Marillee |  Svět podle Butterfly
Ano, ano, rozhodla jsem se, že si prostě natočím, jak myju naší Fláj, protože byla špinavá jak vepř a svým způsobem hrozně roztomilá! Pokud se vám bude zdát, že si lidi dneska musí natáčet kdejaký kraviny... Ne, já natáčím jednou za uherskej rok a naše hafanica je pro mě nejzajímavějším objektem k focení a natáčení, což mnozí z vás už jistě poznali.
Video se mně osobně líbí moc, povedlo se mi Flajdu vystihnout tak, jak ji vidím já a ostatní. Škoda jen že nepodnikla svůj obvyklý zběsilý úprk z koupelny, když už je po všem, a pak se neotírala o všecko možné, aby ze sebe tu čistotu rychle dostala, hehe. (A přitom ušpinila ještě víc, pokud je to vůbec možné, všechny stěny našeho bytečku.) Jinak mýt ji jednou rukou byla docela challenge...


Snad vám vykouzlí naše Godzilla úsměv na tváři! :)

Už dodám jen jediné: Flajdáááá! Smějící se


Co jsem dostala za knížky pod stromeček?

1. ledna 2015 v 20:06 | Marillee |  Knihy
No, dostala. Sama jsem si je objednala a pak mi je mamka pouze všechny najednou zabalila do jednoho balícího papíru, hehe. Ale nevadí, i tak jsem z nich měla obrovskou radost! Jinak chystám i video o nejlepších knihách, které jsem přečetla za minulý rok 2014, snad se k němu dostanu. Doufám, že jste se o svátcích měli všichni dobře, jak jen nejlépe to šlo, a do Nového roku jste vkročili tou správnou nohou! :)

Omlouvám se, že ten text k tomu je tak strašně krátký, ale, bože, netuším, co se mám ještě napsat. Smějící seJaké jste dostali vy dárečky pod stromeček?
Dostali jste nějakou knížkou? Jakou?
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.