Prosinec 2014

Book Tag numero uno

24. prosince 2014 v 22:07 | Marillee |  Knihy
Jop. Natočila jsem tag. Knižní tag. Což znamená, že jsem nevymyslela nic svého a prostě jen zodpověděla pár otázek. Naprosto originální, že? Ale za to mi to dalo sakra práci! Akorát přemýšlím, že bych odešla z AK, protože moje články jsou v dost ubohém stavu. Vlastně je urážkou nazývat je články. Takže tak, ještě si to promyslím.

Chtěla bych Vám všem popřát šťastné a veselé, užijte si svátky, nejlépe s těmi, které máte rádi, pokud to jde, a hlavně se nestresujte a raději to zaládujte nějakým tím cukrovím. Protože pár kil navíc se dá vždycky shodit. ;)

Pokud by se Vám snad zdálo, že se mračím, tak to je můj neutrální výraz, ano? (Angličtinář se mě jednou ptal, když jsem byla v zamyšlní při jeho výkladu, jestli náhodou neříká něco špatně, že se na něj mračím... Chudák.) Navíc mám rýmu a děravou nohu (vypalování kožních hnusů), což mi k náladě nepřidává. :D


AKVAREL | Wall-e & Eve

22. prosince 2014 v 13:14 | Marillee |  Výtvarno
Včera se mi stalo neočekávané. Drapla jsem blok papírů, speciálních pro vodové barvy, a začala malovat. Původně jsem zamýšlela malovat Šmaka, onoho zlého draka z Hobita, ale řekla jsem si, že je to pro můj amatérský um se štětci celkem velká výzva, a tak jsem si ji nechala na někdy potom…

No a rozhodla jsem se pro moji milovanou animovanou postavičku Wall-e, bemezně zamilovaného robůtka do super moderního droida Eve. Pokud jste film neviděli, ani nevíte, o co přicházíte. Roztomilou a milou zábavu plnou tlustých, líných lidí a mimózních robůtků. :)

Reset | Knižní videorecenze

17. prosince 2014 v 13:30 | Marillee

Reset - Amy Tintera

Distopie, Pro mládež

Anotace: Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).
Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček - Callum Reyes - je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z míry.
https://obalky.kosmas.cz/ArticleCovers/184936_big.jpg


Tak jsem se nakonec dokopala k tomu se spokojit s jedním videem - konkrétně videorecenzí na knihu Reset. Protože, světe, div se, tohle je natočené na asi pátý pokus. A stále s tím nejsem spokojená. Vidím ty chyby, jak sekaně mluvím, jak nejistý hlas mám. Tohle chci vypilovat! No, řekněte, kdo by chtěl za každým slovem přemýšlet o dalším slově pomlkou "ááááaa......" :D Já tedy ne!

Snad vás to neunudí k smrti, když jsou za chvíli ty Vánoce. ;)
Hodnocení

3/5


Kam se poděla motivace?

12. prosince 2014 v 20:36 | Marillee
Tento článek bych chtěla věnovat svojí stagnující mysli, protože takový zásek jsem jaktěživ nezažila.

Prý Vánoce, cpou mi všude. A já se ještě nevyhrabala ze začátku školního roku. Pořád mám pocit, že to všechno teprve začíná, jenomže za chvíli to už bude končit. Přijde maturita. Přijde vysoká škola. Přijde práce.

Víte, já se ještě nedávno vážně těšila, jak konečně vypadnu ze střední a budu na vysoké škole, kde se budu věnovat věcem, kterými bych se chtěla později i živit. Jenomže na dni otevřených dveří na VŠ jsem získala takovýten pocit: "Vážně je to to, co bych chtěla dělat? Kam bych se chtěla ubírat?" Odpověď doteď nevím. A nejsem si jistá, zda-li ji někdy znát budu.

Naprosto se mi vypařila motivace. Nevím, jestli je to špatným obdobím, nebo čím, ale na vysokou se mi chce čím dál míň, učit se mi chce čím dál míň, žít doma se mi nechce vůbec, cítit se dobře ve svém pokoji... To už jsem dlouho nezažila. Deprese? Dá se to tak říct. Ale nejspíš jen krátkodobá, žádná diagnostikovaná psychóza. Dokonce i v přítomnosti přítele se trápím. Pocit, že bych mohla žít jinak - lépe než žiju doteď. Mohla bych to svést na rodinné problémy... Ostatně to je vedle rehabilitací nejčastější důvod mojí absence ve škole. Ale né. Prostě je toho na mě moc a já jsem slabá osoba. Moc slabá a ještě víc přecitlivělá.

Proto Vás prosím žádám o pochopení, pokud zde nebude ŽÁDNÁ aktivita. (Což nějakou dobu nebude.) Je mi to hrozně líto, ale nechci vydávat články jen z důvodu "aby tu něco bylo". Kvůli svojí abnormální sebekritice si potrpím alespoň na minimální kvalitě. Proto zastavuji i tvorbu videí (brzo, že?), jelikož mi mluvení dělá právě teď stejný problém jako psaní. (Rozumějte, zasekávám se na každém druhém slově a půl minuty vymýšlím následující větu.) A navíc nechci, abyste se dívali na videa, kde mám ozářenou půlku xichtu ze žárovek, protože výsledek je fakt příšerný. Neříkám, že bych nezkoušela něco natočit, jen se mi to nakonec nelíbilo, protože jsem si sama sobě připadala taková... smutná? Bez energie, nudná, prostě tak, no.

Díky za pochopení a přeju Vám krásný víkend!

PS: Ale sázku o tři piva jsem DÍKY VÁM vyhrála, tak díky za pomoc! :D

VIDEO | Knižní plány pro prosinec

5. prosince 2014 v 17:57 | Marillee |  Knihy
Tak jste mě nadchli v komentářích u minulého článku, že jsem se rozhodla s booktuberstvím pokračovat. :) Nedávno jsem byla doma a kupodivu sama, tak jsem toho využila a natočila hned dvě videa. Jedno je o knižních plánech pro tento měsíc, jak už název napovídá, jelikož zastávám názor, že pokud si ho budu pouštět dokolečka dokola, tak se ke zmíněným věcem doopravdy dopracuju (ach ta lenost!). Druhé video je už videorecenzí na knihu Reset od Amy Tintera - teď si zpětně uvědomuju, že jsem ve jméně autorky vynechala to A na konci TinterA... :D

Není to žádné průkopnické video, pouze jakási informativní záležitost. Chvílemi jsem si i říkala, jestli ho vůbec sestříhávat a zveřejňovat, ale tak proč ne? Udělám si ve věcech jasno a vám přiblížím, co byste mohli v budoucnu očekávat. :)

Díky za podporu!

PS: Myslela jsem si, že booktube je jediné odvětví, které ještě není tolik prolezený hejterstvím. Asi jsem se zmýlila, když k 10 zhlédnutí mám už 1 dislike. :D Ale asi za to může fakt, že jsem už předtím měla 60 odběratelů, protože jsem točila videa s kreslením. Nejspíš se dotyčný na*ral a hodil mi tam dislike... Behé.

Sázka o tři piva - Život bohéma

4. prosince 2014 v 8:00 | Marillee |  Přemýšlím
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0e/Stipula_fountain_pen.jpgJó, já vím. Mohla jsem se vsadit o něco jiného, jenomže je to sázka s kamarádem, se kterým se často vídáme právě u stolu oblíbené hospůdky, tak se sem to pivo hezky hodí. O co jde? A proč vám o tom píšu na blog?

Chtěla bych vaši pozornost. A nějaké to slůvko do komentářů. Onen kamarád totiž doslova trpí přesvědčením, že je podprůměrnej snad ve všem, co dělá rád a co se umění týče. Znáte to - takoví ti lidé, kteří mají tendenci se vám s něčím pochlubit a pak sami sebe slovně shazovat: "Ale je to hrozný, je to fakt příšerný... Támleto jsem mohl udělat líp, nepovedlo se mi to"... A vy jen valíte bulvy, co že to mele za blbosti, protože vám naservíroval pod nos dílo hodné jakéholiv jiného umělce, jehož výtvory vídáme ve významných galeriích, či se o nich prostě dočítáme v knihách a na internetu...

Nedej bože, když takového člověka nazvete umělcem. Začne se totiž dušovat, že on žádný umělec být nemůže, protože ty jeho výžblepty jsou slaboťárny a bídné napodobeniny umění.

A když takovéto kydy posloucháte po každé básni, kterou vám pošle jakože "báj d vej, tohle jsem složil před deseti vteřinami" a pak na to poví "ale je to fakt příšerný", prostě se naštvete a rozhodnete se jej přesvědčit trošku ráznější cestou.

V čem tedy spočívá naše sázka: Pokud tu za týden od zveřejnění článků bude minimálně 75% kladných komentářů, vyhrávám já. Kámoš, chudák, vyhrává v opačném případě... :)

Dovolím si tu zveřejnit jednu jeho delší báseň, která mi opravdu vykouzlila úsměv na tváři a při její četbě jsem si připadala, jako bych právě pročítala sbírků veršů nějakých slavných básníků. :)

A bum, je tu zima.

2. prosince 2014 v 16:03 | Marillee |  Fotodeník
Taky jste včera večer tak příšerně mrzli a nadávali na to hrozně otravné mrholení, kapičky se vám se silným větrem zabodávali do tváří jako malé jehličky? Taky jste se ráno probudili, podívali se z okna, či vyšli z domu a otevřeli pusu dokořán, plnou obdivu nad tou zmrzlou nádherou, kvůli které jste včera museli trpět? Lámali jste rampouchy a mnuli zmrzlé lístky v ruce? Odtrhávali větvičky a procházeli se zamrzlou trávou a vychutnávali si ten líbezný zvuk tříštícího se ledu? (Nebo trávu jako malý haranti - jako já - rozkopávali a výskali přitom radostí?)

Abych to nebrala jen z těch krásných sfér - taky jste nadávali, že se kvůli námraze na vozovkách nemůžete nikam dostat?

Já jsem se skoro radovala, jenomže radost opadla, jakmile máma štěstím bez sebe vytáhla klíče od auta a už jsme si to vyšlapávaly hezky do kopečka ke garážím... Kdyby se mnou nebyla šla, mohla jsem se otočit a jít zpátky domů, poněvadž tramvaje celý den nejezdí a ani náhradní dopravu nedali do provozu. A čekat, až se konečně narvu do nějakýho autobusu, kterým bych celou svoji běžnou trasu objížděla, se mi fakt nechtělo. To bych dřív byla tím rampouchem taky.

Teď, v teple ústředního topení, si nemůžu na nic stěžovat... Snad jen, že mi k dokonalému odpoledni po promrzlé procházce venku s foťákem následované teplou sprchou chybí ta horká čokoláda. Možná zavolám mamce, aby mi koupila alespoň Pikao. :)

Kdo to ještě neviděl, tak Hybaj ven! Jelikož je to nádhera a nepamatuju si, že bych něco podobného (v Praze) jaktěživ viděla. Navíc ta krása stále drží a myslím si, že s trochou štěstí (a mrazu, brrr) by mohla vydržet ještě pár dnů! Což by rozhodně ocenil náš pes... :D

PS: V noci mě budily šílený rány. V šoku jsem se probudila a můj mozek ten zvuk vyhodnotil jako pád. Tak si tak říkám, že nejspíš sjely ledové krusty ze střechy a vzaly s sebou pár těch na parapetu. Jenomže realita je trošičku jiná. Před oknem to jeden pokřivenej chudák nevydržel a ulomil se nám celý strom. :( Neunesl tu tíhu a nejspíš byl ještě celý otřesený z letních vichrů... Amen.***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.