Říjen 2014

Dávná kletba

29. října 2014 v 15:45 | Marillee |  Knihy

Dávná kletba - Marianne Curley

Fantasy, Pro mládež

Anotace: Příběh neoblíbené patnáctileté dívky Kate, která se nalezne v novém vztahu ke komplikovanému mladíkovi Jarrodovi. Nejprve ho ale musí přesvědčit, aby vzal osud do vlastních rukou. Společně se vydávají na cestu do minulosti, kde nachází kromě kořenů zla spojených s dávnou kletbou také hluboké přátelství a něžný cit.

Zrcadlo - nejhorší přítel člověka

20. října 2014 v 15:30 | Marillee |  Přemýšlím
Pro ty, kdo mě neznají (nebo jsou zde poprvé) - jsem dívka. A ne ledajaká. Dobře, nebudu si nic namlouvat, jsem svým způsobem celkem průměrná, jak mentálně (retardovaně), tak i fyzicky. Ale nejsem jedna z těch holek, které se od prvních náctilet, s nástupem puberty a s ní bouřlivých hormonů vyvolávajících neustálé změny nálad, hnala za "dokonalou postavou". Když jsem se nad tím zamýšlela, přišla jsem na několik věcí, proč tomu tak bylo. Opakuji BYLO.

1) Byla jsem hyperaktivní.
Jó, možná si říkáte, jak to s tím souvisí. Hyperaktivní, jakožto psychicky nemocná, jsem nebyla, ale celé dny jsem všemožně lítala ze stromů na stromy, i když mi bylo dávno 13 let. A kolik takových třináctek, s odřenými koleny a děravými triky venku potkáváme?
PS: Někdy si to ráda zakusím znovu, i když mi je 18 a měla bych se chovat jako dospělá, muhehe.

2) Táhlo mě to ke klukům.
Néé že bych snad balila každý den jinýho spolužáka, nebo tak něco. Ale projevovala se ve mně víc klučičí povaha díky "lesní" výchově a staršímu bratrovi. Řešila jsem víc, kdo si uprdl, než kdo s kým zrovna chodí.

3) Neměla jsem na tyhle kraviny prostě čas!
A to myslím jako doopravdy, buď jsem byla zaneprázdněna hrou na hudební nástroj, sportem a nebo lítáním po stromech... (Později hraním kulečníku, bowlingu a přecpáváním se čínskými nudlemi po thajsku v místním fast foodu.)

https://lh6.googleusercontent.com/-ut7SsxTlLPo/UqXg7aSXelI/AAAAAAAAAa0/9tx7lbTioA4/w426-h338/Anorexic-Woman-Looking-at-Self-in-Mirror.jpg

Je to celé jeden velkej cirkus

17. října 2014 v 15:30 | Marillee |  Zpověď maturanta

1.


Vítám vás všechny v nové rubrice "Zpověď maturanta", ve které se můžete dočíst o mých stížnostech, vyprázdněních a ublinknutí (avšak ne doslovných) na úkor mého posledního středoškolského roku - maturitního ročníku. Na začátek bych se chtěla omluvit za sprostá slova, kterých tu určitě vzhledem k tématu naleznete více, než je zdrávo. A hodno pro 18 letou dívku. Ale co, moje nejčastější barva v šatníku je černá, snad mě to trochu omlouvá, hehe.

Fakjů pane učiteli (2013)

14. října 2014 v 15:30 | Marillee |  Filmy

Fakjů pane učiteli / Fack ju Göhte


| Komedie | ČSFD |

Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho "úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob.

PASTEL | Jack Black

12. října 2014 v 15:30 | Marillee |  Výtvarno
Při psaní nové knižní recenze jsem si řekla, proč nezveřejnit i něco z jiný sféry mého blogu. A tak jsem tady s další kresbou pastelem, která vznikla někdy před letními prázdninami (nebo během?), ze které jsem byla zprvu nadšená, ale nakonec mě zklamala.

Znáte to - přijdete s nějakou inspirací, jste nabušení chtíčem a umělecký střevo vám srší ze všech otvorů. Najdete si pohodlné místo, vytvoříte odpovídající atmosféru a dáte se do práce. Prvních pár hodin jste přímo unešení z toho, jak od ruky vám to jde. Nejíte, nepijete, nespíte...

A po třech dnech, kdy je všechno už skoro hotové, to pose*ete.

Ale co už, je to poučení pro příště. (Pro slepouny - mám na mysli tu hnusnou ruku, která vypadá, jako by se rýpal v hlíně.) :-)

Proč vlastně Jack Black? No, je to můj oblíbený zpěvák. Vy ho nejspíš znáte jako herce z filmů Škola ro(c)ku, Prázdniny nebo Gulliverovy cesty, a že je zpěvák a frontman kapely Tenacious D, jste doteď nevěděli. Pravdou je, že celá ta kapela je i jakýsi herecký výkon, neboť v ní jde hlavně o sprosťárny a pochlebování se. Takže pokud vám metal-rock nevadí a máte zrovna špatnou náladu, Tenacious D je jednou z možností, jak se odreagovat. (Taky vám nesmí vadit neotřelé verše plné fucků a rocku.) :D

Selekce

7. října 2014 v 15:00 | Marillee |  Knihy

Selekce - Kierra Cassová

1. díl z trilogie

Sci-fi, Pro dívky

Anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.

Drakie

2. října 2014 v 14:00 | Marillee |  Knihy

Drakie - Sharie Kohler

Trilogie

Fantasy, Pro mladistvé

Anotace: Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129939/big_drakie-129939.jpg
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.