Září 2014

PASTEL | Katniss Everdeen

30. září 2014 v 15:00 | Marillee |  Výtvarno
Dneska bych vám tu chtěla ukázat jednu z dalších svých starších upatlano-pastelových kreseb, tentokrát portrét "The Girl on Fire" - aneb Katniss Everdeen, hrdinku Hunger Games. Nebudu lhát, moc se mi to nelíbí, protože mám neustále problém s tvarem a rozmístěním obličeje. Ale což, když už jsem se s tím dělala, proč bych vám to neukázala? Však taky od toho tenhle blog mám. Smějící se

Igudesman & Joo

29. září 2014 v 8:00 | Marillee |  Fotodeník

"And now - Mozart!"


http://musicandbeyond.ca/wp-content/uploads/2014/05/IguJoo-1.jpg

Jak by řekl Barney Stinson, legendární věta pochází od nezapomenutelného dua prdlých muzikantů, kteří si dovolují svými schopnostmi jaksi prznit a upravovat světovou hudbu dnešní doby, ale i dob minulých. V lepším případě obě odvětví pojí dohromady, využívají podobnosti melodií typické písně klasického žánru a filmových sountracků a vytváří nepřekonatelně vtipnou scénku, u které se zasmějou i mladší - aneb jako příklad uvedu jejich, řekla bych, nejznámější video, které jste museli všichni určitě někdy vidět, i když jste doteď netušili, o koho se jedná.


Pod zemí (2014)

20. září 2014 v 15:30 | Marillee |  Filmy

Pod zemí / As Above, So Below


Horor, Dobrodružný

"Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší."

Kruh (1. díl)

12. září 2014 v 15:30 | Marillee |  Knihy

Kruh - Sara B. Elfgrenová a Mats Strandberg

(1. díl)

Fantasy, Pro mladistvé


Anotace: Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.

Umělý potrat není zločin

8. září 2014 v 15:30 | Marillee |  Přemýšlím
Jako dospělý člověk se stálým partnerem řeším otázku nechtěného těhotenství celkem často. Protože každej ví, že náhoda je blbec. A můžete se chránit, jak chcete, ale Ten někdo nahoře se na vás jen na vteřinu vykašle a už čekáte potomka. Pro většinu lidí v mém věku je tohle nepřípustné rovnou z několika důvodů a pokud nás příroda pokouší, směřujeme hned po zjištění do ordinace na umělý potrat.

Samozřejmě si dneska všichni všechno hezky googlíme na internetu, co se prvního polibku či rovnou sexu týče. Ale také otázky těhotenství, jak jej zjistit a jak probíhají potraty. No a přitom jsem já sama narazila na pár diskuzí, kde se řešilo, zda-li je umělý potrat vražda, nebo není, popřípadě i zavedení jeho zákazu. A já bych se k tomu ráda vyjádřila.

http://static.tvgcdn.net/MediaBin/Content/131202/News/7_sun/thumbs/131208teen-mom3_300x206.jpg

Nejoriginálnější žádost o ruku

5. září 2014 v 15:30 | Marillee |  Přemýšlím
Vlastně mě tohle napadlo úplnou náhodou, když jsme se nedávno s kamarádkou bavily o žádostech o ruku (jasně, úplně žhavé v 18 letech po prstýnku), které jsme viděly na YouTube nebo jinde po internetu. A já se rozhodla se s vámi o ty krásné chvíle podělit a vybrala pár nejzajímavějších scénářů! Smějící se

Nejtemnější síly: Přivolávání (1. díl)

3. září 2014 v 8:00 | Marillee |  Knihy

Nejtemnější síly: Přivolávání - Kelley Armstrong

1. díl z trilogie

Fantasy, Pro mladistvé


Anotace: Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…


Vzpomínka na prázdniny

1. září 2014 v 16:00 | Marillee |  Fotodeník
Počínaje dneškem začíná valné většině z nás povinná školní docházka... No a já ještě k tomu nastupuju do posledního ročníku našeho gymplu. Čeká mě organizování, šprtání, stresy, nějaký ten ples a after, přijímačky na vejšku a konečně - maturita. Jak šíííleně to letí! Před chvílí jsem se teprve pídila po jménech mých nových spolužáků a teď se s nimi budu muset už pomalu loučit. Smějící se

Už při pohledu na ranní přecpanou MHD jsem měla chuť tam hodit zpátečku a vrátit se do postele. Lituju, že jsem to neudělala, protože první den byl naprosto a doslova o h*vně. (Ne-pardon.) Jako 4. ročník jsme si museli dvě hodiny opakovat celý školní řád, který bych dokázala za ta léta sesmolit sama z hlavy. Jediný užitečný bylo rozdání indexů, tedy takových studentských průkazů, které vlastně často svoji funkci "potvrzení o studiu" neplní. Zjistila jsem, že si lidi potrpí na ISIC a to ostatní je už nezajímá. Což je celkem na prd. :)
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.