Proč nenávidíte Apple?

25. srpna 2014 v 8:00 | Marillee |  Přemýšlím
Tohle mi nedalo, před chvílí jsem narazila na video kamaráda, který dělá recenze na mobilní telefony a v komentářích tam na něj útočili lidi stylem: "Nojo, Jablíčkář" a bla bla... A to jen kvůli tomu, že s vyzkoušeným telefonem nebyl 100% spokojený a lidi zjistili, že vlastní iPhone. NO, JE TOHLE NORMÁLNÍ?


AppleHaters

Řekněte mi, co proti výrobkům od Apple máte. Jasně, taky jsem jej dřív nemusela, protože to tehdy pro mě bylo nedosažitelné zboží. Dobře, spíš se jednalo o zboží, které bych já nikdy pořádně ve svém věku nevyužila a proto jsem taky nechápala jeho přecpanost vším možným a hlavně přehnanou cenu. Jenomže postupem času se do popředí dostávaly i jiné telefony a během dvou let se cena kvalitního ne-apple mobilu vyšplhala z původních 5 000 kč na minimálních 10 000 kč. A stále rostla a mně už ten rozdíl nepřišel tolik vnímatelný.

Dneska seženete kvalitu i za nižší ceny, ale s rizikem rychlého opotřebování. A tak to není jen u mobilních telefonů. Upřímně neznám osobu, které by vydržel nový model notebooku po dobu 5 let.A proč teda čím dál více lidí sáhne hlouběji do peněženky a kupuje drahé věci od ohryzaného jablka? Jednoduché. Můžu vám hned dát dva příklady.


1) Já. Já a iPad mini. Láska na první pohled. Ne, takhle to fakt nebylo.

Nepocházím zrovna z bohaté rodiny, ale k 18. narozeninám jsem dostala nějaké ty peníze a dohromady s dříve ušetřeným jměním jsem to riskla a iPad si koupila. Nemyslete si, že bych nehledala jiný výrobek. Pravdou je, že jsem si svým výběrem nebyla jistá až do chvíle, kdy jsem jablíčkářský tablet přejala do svého vlastnictví.

Samozřejmě jsem předtím chodila po obchodech a snažila se najít něco, co by mi možná sedlo líp - vzhledově i cenově. Musím říct, že vzhledově se mi líbil víc jen jediný tablet, ale ten stál skoro 20 litrů... A ty levnější byly většinou z nekvalitního plastu, ovládání se zadrhávalo a celkově jsem se bála, že to bude kauf s jistojistými reklamacemi v budoucnu. A já takovéhle nepříjmenosti trpět nehodlám. Takže jsem nakonec se svou konečnou volbou spokojena. Kdyby se něco stalo, mám na tablet záruku a během té doby můžu reklamací tablet dostat úplně nový. Muhehe. :-)

Navíc jsem si vživotě nedopřála pocit uspokojení z pořízení cenově hodnotnější věci, která bude stát za to. Asi jako když si moje máma pořídila plesové šaty za 2 000 kč. Nejprve si to vyčítala, ale pak nelitovala. Smějící se2) Kamarád a jeho ultrabook.

Asi před rokem (?) nastala éra ultrabooků. Kamkoliv jsem se podívala, viděla jsem tenoučký hliníkový lapťop, s vynikajícím vybavením, který jsem jejich majitelům tiše záviděla. Kamarád byl jedním z oněch šťastlivců. Nebo spíš nešťastlivců. Ultrabook si pořídil kvůli "zaručené" kvalitě, jelikož jeho minulému notebooku odešly panty. (Chápejte ty klouby, díky kterým notebook otevíráme.) No a odešly mu i podruhé, když notebook vyreklamoval. A co by Murphy nezařídil, rozbily se mu klouby i u super mega ultrabooku, asi do měsíce od jeho koupě.

Teď si nejspíš hraje nějaké to svoje LoLko na MacBooku Pro, vychechtanej, spokojenej... Ne, nekoupil to jen kvůli hraní, ale když už ho má... :)
http://objevit.cz/img/android-apple2-300x258.jpg


Sečteno a podtrženo - nejvíce využívané výrobky od Apple jsou v poměru cena/výkon přiměřené. Samozřejmě byste dokázali stejnou sestavu PC poskládat i klidně o 10 litrů levněji, neříkám že ne. Ale lidi jsou s Applem spokojení. A s tím nic neuděláte. Takže jakkoliv nadáváte na uživatele jablíčka, měli byste se nad sebou zamyslet. Já vám taky se svým Samsung Star, 6 let starým telefonem, nenadávám, že máte nějaký přepychový smartphone. Smějící se

PS: Obrázky Apple vs. Android jsou ale hrozně roztomilé! Smějící se


Máte nějaký opodstatněný důvod, proč nemáte rádi Apple?

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lotte Lotte | Web | 25. srpna 2014 v 8:38 | Reagovat

Ak mám pravdu povedať, tiež dosť nechápem, prečo ľudia na Apple nadávajú. Je to úplne normálna značka rovnako, ako Samsung či Nokia. Len je o niečo drahší (nie o moc) ale to len kvôli kvalite. Ja osobne som ale žiaden Apple výrobok ešte nedržala v ruke (okrem kamarátovho na ktorý sme sa mu fotili a potom mu ho vrátili). Keby mám o niečo viac peňazí, tak by som do Apple zrejme investovala :)

2 Miky - cherlloyd.blog.cz Miky - cherlloyd.blog.cz | Web | 25. srpna 2014 v 8:43 | Reagovat

mně se povedlo rozbít příteli i-phona. -_- je to děsně křehký..

3 christiiinka christiiinka | Web | 25. srpna 2014 v 8:45 | Reagovat

Pěkný článek, já myslím, že tak půlka haterů jen závidí :-D to je celá filosofie. Já proti tomu nic moc nemám, ať i každý koupí co chce, když na to má. Ale setkala jsem se taky s dvěma holkama, které brečely, že nemají peníze ani na jídlo, že stěží zaplatí nájem nebo půjčku a ejhle z kabelky obě vytáhly nejnověší verzi i-phonu. Tohle nějak fakt nepobírám, ale to nesouvisí zrovna s válkou Android/apple :D to tak všeobecně.

4 Teeve Teeve | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 9:57 | Reagovat

Osobně si myslím, že Apple lidé haní jen z důvodu toho, že si ho nemohou dovolit :-). Na youtube sleduji Adama Jíchu a tomu také nadávají to přivrženců Apple-u a podobně, jen proto, že jemu ta značka jednoduše vyhovuje. V tomto ohledu nemůžu nic přímo říci, jelikož na koupi nějaké té technologijky od jablíčka nemám dosti peněz, myslím si však, že je to značka kvalitní a jak se budu znovu opakovat, lidé nadávají jen proto, že závidí ostatním, že si to mohou dovolit, kdežto oni sami ne :-). Jinak moc povedený článek, asi si začnu šetřit a něco nakouslého si pořídím :-D. A děsně se mi líbí ten druhý obrázek, je úžasný!

5 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 10:03 | Reagovat

Já si nedělám prdel ani tak ze značky, jako spíš z fanatickejch jablíčkářů - to jsou takoví ti, co mají od applu snad i ponožky a kdykoli se před nimi zmíníš, že máš něco jinýho, než apple, protočí oči a začnou mlít o tom, v čem všem je apple lepší. Jinak je mi buřt, čím kdo volá, já zůstávám u telefonů s androidem, protože už jsem na něj zvyklá a vyhovuje mi :-)

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 11:28 | Reagovat

Nemám pocit, že věci od Applu jsou dražší jen kvůli kvalitě. Mám pocit, že v tomhle případě se dost platí i za značku. Ajfouny jsou holt cool, a bejt cool něco stojí. Ne, že bych proti tý značce něco přímo měla, ale zdá se mi, že je prostě tak nějak... pro lidi, co si chtějí dokazovat, že na to mají. Nebo že na to mají jejich rodiče, v některých případech. Takže na jednu stranu chápu, že někdo Apple moc nemusí. A někdo ho zas nemusí jen proto, že stejně cool jako milovat Apple je nesnášet Apple... :-D

[4]: Hele, dupni na brzdu. Nevytahuj závist, to je vždycky ta největší kravina, co můžeš udělat. Já nemám ráda patnáctiletý pipky s drahým mobilem, co si vykňučely od rodičů (tím nemyslím tebe, ale jsou takový případy), ale to neznamená, že jim závidím. Já si docela cíleně koupila levnější smartphone, co mi ale naprosto stačí, a i kdyby mi někdo cpal iPhone zadarmo, tak si ho nevezmu, protože prostě nechci mobil, co je sice supervýkonnej, ale v životě ho nenarvu do kapsy a budu se klepat, aby se mu něco nestalo... :-D

7 Tai Todd Tai Todd | Web | 25. srpna 2014 v 12:20 | Reagovat

Osobně to neřeším, nechovám vůči applu nějakou zášť, ale neprahnu po něm. Nevidím v tom rozdíl, je to jen o značce, přeceňované a předražené, jen kvůli značce, nemyslím si, že je technicky v něčem lepší a většina lidí si ho pořizuje jen proto, že je to prostě Apple. Nemyslím si, že je v tom nějaká závist,v té zášti lidí, jak tu padlo, jako spíš už nechuť, protože ho někteří lidi, co ho mají, vynáší pomalu do nebes, i když k tomu není důvod, nehledě na to, že i podle mě je to prostě rozmar, často dětiček, co si ho vydupali. Sama mám malý, vysouvací Sony, vyhovuje mi, nemám ráda dotyková pádla jakékoliv značky. Kamarád Apple má a nevidím na tom, až na tu cenu, nic extra.

8 Teeve Teeve | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 12:33 | Reagovat

[6]: Nemyslím si, že vyrukovat se závistí je to nejhorší, ale budiž. To, že si myslím, že lidé nemají rádi Apple proto, že na něj nemají, si myslím jen proto, že mě jiný důvod nenapadá. Každý má totiž rád něco jiného, osobně dávám přednost klasickým a mnou milovaným tlačítkovým Nokiím :-D, nemám ale ráda, když lidé pořád haní vše kolem sebe a nějak mi jednoduše nedochází, proč lidé nesnáší i jablko. A tak v tom vidím tu závist, jelikož dnešní lidé jsou natolik závistiví, že si stejně myslím, že je to pravda. Doufám, že nevyznívám jako nějaký ten ohryzkovitý přivrženec, v technologiích se nikterak nevyznám, jen píšu, co si myslím. Vážně jinak nevím, z jakého jiného důvodu by lidé Apple tolik nenáviděli :-). Ale to jsou ti dnešní lidé, tak co bychom chtěli :-).

9 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 12:38 | Reagovat

Já vlastním Iphone 4 a jsem s ním nanejvýš spokojená, neměnila bych. Mám ho už čtyři roky a pořád jede. Sice je trošku poškrábaný, ale opravdu jenom trochu :)
Taky nemám  ty předsudky vůči applu, že automaticky musím být bohatá, když ho vlastním apod. Prostě si raději připlatím za kvalitu.

A navíc se na Iphony lehce shánějí kryty :D

10 Marillee Marillee | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 13:13 | Reagovat

[1]: Ano, je to značka, dokonce Samsung od Applu okopíroval vzhled, mám pocit, že za to dostal pokutu... :D Ale je to pořád jen elektronika.

[2]: Tak který telefon dneska není křehký? Bratr si pořídil kdysi Nokiy s Gorilla Glass ("nerozbitný") a samozřejmě mu jednou žuchl a udělal se mu pavouk.

[3]:Závist je podle mě spíše otázka věku... Ti starší se pak hádají, protože je to nesmyslně předražené a přitom jsou jiné výrobky, které nabízejí to stejné za nižší cenu... :-D

[4]: Jo, prostě pokud to člověku vyhovuje, proč mu za to nadávat? A ano, druhý obrázek jsem sem musela dát, protože se mi taky hrozně líbil! :D A díky!

[5]: Pár takových znám, ale jsou to lidi, kteří se v tomhle vážně vyznají a jeden rok jsou to windowsáci, druhej rok pak zase zažraní jablíčkáři, kteří nedokážou okeňáky pochopit... :-D

[6]: Samozřejmě se platí i za značku. Ale ta "značka" znamená kvalitu. Totiž vlastnosti, které má každý výrobek. Já bych třeba nemohla mít iPhona, protože představa, že nosím všude s sebou v kapse něco za 15 litrů... :-D Proto mám iPad mini, ten je cenově úměrný a není na přenášení tolik rizikový. :-)

[7]: No, lepší v nějakém ohledu podle mě bude. V článku jsem vypsala 2 příklady, se kterými se může potýkat vícero lidí. Ale to z Applu samozřejmě nedělá nejlepší značku pod sluncem. Každému vyhovuje něco a někomu se v jiných výrobcích prostě nevede - viz. můj kamarád. :-D

[9]: Jak říkám, sto lidí, sto chutí. Když někdo chodí oblečený jak poděs, tak ať. Můžu si o něm myslet své, ale neměla bych mu hned nadávat. :)

11 V. V. | Web | 25. srpna 2014 v 19:27 | Reagovat

Já mám něco zejména proti jejich filozofii - výrobce předpokládá, že uživatel je debil. Nemám zapotřebí jej proto podporovat. Nicméně jinak je mi celá značka, resp. celá tato nepochopitelná módní vlna nakouslého jablka celkem ukradená 8-)

12 M. M. | Web | 25. srpna 2014 v 19:55 | Reagovat

Od apple som nemala žiadny výrobok, bohužiaľ nemám na to peniaze, ale myslím si, že Apple vôbec nie je zlá značka, ale kvalitná, ale ťažko posúdiť, keďže som ešte nemala žiadny tovar od nich.. ale nadávať na Apple podľa mňa je prehnané..

13 Knižní svět Knižní svět | Web | 25. srpna 2014 v 21:59 | Reagovat

Ahoj:) máš krásný blog :-) nominovala jsem tě do TAGU na mém blogu, budu moc ráda když se zůčastníš, pokud jsi tenhle TAG už dělala tak se omlouvám :)

14 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 25. srpna 2014 v 22:32 | Reagovat

Tohle je zajímavý článek. Já tohle beru asi takhle. Když někdo má peníze, líbí se mu Apple produkty, tak ať si to klidně koupí. Ale nelíbí se mi povrchnost některých lidí, kteří si nakoupí výbavu od Apple a pak se cítí nadřazenější než ostatní, zvlášť se opravdu směji, když mi někdo tvrdí že mobil nebo notebook od Apple je nejlepší na trhu :D
Já upřímně dávám přednost výkonosti, vybavenosti a ceně před značkou :)

---
Jinak v té plechovce jsem měla Božkov Vodka s džusem :D :)

15 Marillee Marillee | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 22:41 | Reagovat

[11]: Tohle mi vysvětli. :D Jak jako debil?

[12]: Tak to máš správný přístup! :-)

[14]: No, třeba ten tablet, co mám, ve své době opravdu byl to nejlepší na trhu v poměru cena/výkon. :-) A já bych si jen tak něco kvůli značce nekoupila, na to fakt nemám peníze. :D Ale máš recht, někteří se v tom hrozně vyžívají a všecko ostatní posílají kdo ví kam. :D

16 Dark Sayu Dark Sayu | Web | 25. srpna 2014 v 22:48 | Reagovat

[15]: S tím tabletem klidně věřím:) Ale s přítelem jsme porovnávali mobily. Já si koupila přes Ebay mobil za 6tisíc Jiayu G5S v bilém a vypadá podobně jako Iphone od Apple za 20 tisíc a v porovnání s výkoností má můj daleko lepší procesor, foťák a navíc Android,který je pro mě bližší :)

Navíc u notebooků je stejný problém, ještě se mi dost líbí, jak se všude Apple prezentuje, že jeho produkty jsou nejlepší pro grafiky :D Dost k smíchu, když mám Acer (maličko vylepšený) a jede daleko rychleji než Macy u nás ve škole :D

U něčeho se to třeba vyplatí sáhnout po Applu, ale mít od něj všechno si myslím je zbytečně předražené. Podle mě by to hlavně ale lidi měli chápat jako normální značku jako je Asus, Acer, Sony a další než jako nějakou lepší značku :)

17 Marillee Marillee | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 22:54 | Reagovat

[16]: Takhle, telefony jsou kapitola sama o sobě, ten bych si nikdy nekoupila. Ale takový Mac opravdu na grafiku výborný je. :-) A s Acery nemám dobrou zkušenost ani já, ani moji kamarádi... :D Je to člověk od člověka, každému vyhovuje něco jiného. Mně se třeba nelíbí na mobilu ani iOS ani Android, mám tam totiž svoje klasický starý menu s 12 ikonkami, žádných padesát stránek a všechny aplikace roztroušené po displeji. :-D
Jinak ti píšu z Packard Bellu, celkem starého modelu notebooku, ale za to levného. :-D Aby bylo jasno, že já mezi pracháče, titulhnáče, nálepkáře a ani hejtry nepatřím. :-)

18 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 23:13 | Reagovat

Já Apple nemám ráda jenom kvůli tomu, že využívá dětskou práci a není fair-trade. Jejich výrobky montují otroci, kteří spí na zemi a nedostávájí za svou práci ani zaplaceno. Ve 21.století. Takže si u mě Apple ani neškrtne stejně jako Nestle.
Jinak lidi, co nesnáší jiné značky než ty používají fakt nechápu :-D.

19 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 23:13 | Reagovat

než ty co používají*

20 Em Zet Em Zet | Web | 26. srpna 2014 v 13:12 | Reagovat

K tomuto článku se bohužel nemohu nějak blíž vyjádřit. Jsem člověk, kterému je úplně jedno, jakou značku elektroniky má - od Applu ještě ke všemu jsem nikdy neměla nic, a o dotykový mobil nemám zájem v jakékoliv značce. :-) Notebook mám od HP, zatím jsem spokojená. :-)
Tak přenechám diskusi technicky znalým typům. :D

21 Al. Al. | Web | 27. srpna 2014 v 8:31 | Reagovat

Já jsem jeden z lidí, kterým je to tak nějak jedno. Zatím nemám důvod, kupovat si nový "chytrý" telefon, natož tak iPhone (přijde mi, že je to jen taková krabička na aplikace, se kterou může ještě mimochodem i volat a posílat sms :D).

Vystačím si se svým "hloupým" dotykáčem starým tak 6 let (a jsem spokojená, pořád jako nový :D).
A notebook - světe div se - mi po 4 nebo 5 letech taky stále pracuje dobře :D.
Stejně jako PC, který mám 8 let (ano, už je pomalý, ale pro mamku a taťku stačí).

Takže já si nemyslím, že jsou nekvalitní věci, většinou jen lidi, kteří s těmi věcmi neumí zacházet tak, aby se jim nerozbily ;). (když vidím 14 leté holky, které mají třetí iPhone, protože ty předešlé rozbily a ještě jim to všechno zacvakají rodiče, tak mi vstávají vlasy na hlavě a mám chuť jim dát pár facek. A vlastně ani nevím, jestli těm děckám, nebo těm rodičům).

No nic. Asi jsem zase někam odbočila, že? :D.
Chápu, že lidi, kteří na to mají, si iPhone/iPad/iNevímco koupí a jsou s ním spokojení. Já mezi takové nepatřím, protože by mi bylo líto peněz a zatím by mi byl k ničemu :D. Ale co není, může být, žejo ;)

22 Marillee Marillee | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 10:15 | Reagovat

[18]: Kdybych měla odepsat každou firmu, která využívá dětskou práci, tak snad nemám ani co jíst. (Můj jídelníček se skládá převážně ze sladkého. :-D)Ale chápu, tohle je hodně pádný důvod. :-)

[20]: :D Šťastný to člověk. Přítel si koupil nějaký nový model staré tlačítkové Nokie... A má na tom Hada!! Nejlepší hra! :-D

[21]: Já taky nemám chytrý telefon. A vykompenzovala jsem to iPadem - jednak kvůli stálému připojení k internetu, které by se mi předtím už tolikrát hodilo, ale dají se na tom taky krásně číst knížky a člověk s tím může pracovat ve škole, případně se tím potají zabavovat, jak je to malý. :-D

Mám ve třídě spolužáka, kterej má snad všecko od Apple, protože si to může dovolit, a jednou ke mně přišel, jestli si může půjčit můj iPad. Chtěl zjistit, jestli se na tom dobře hrajou hry, že by si to koupil do školy, aby se nenudil............. :-D I takoví existují! :-D

23 sarush ef sarush ef | Web | 27. srpna 2014 v 13:17 | Reagovat

Já vlastně proti němu nic nemám.

24 Any :) Any :) | Web | 28. srpna 2014 v 12:10 | Reagovat

Beru mobil jako mobil. Myslím, že každý typ telefonu je dobrý, když základně poslouží. :-)
Máš nádherný design blogu. Ty kresby jsi kreslila ty? Opravdu jsou krásné.

25 Eva_catlover Eva_catlover | Web | 28. srpna 2014 v 16:27 | Reagovat

No, upřímně jsem k Appelu také dřív neměla porozumnění, iPhone mi přišel jako předražená hračka. No ale pak jsem dostala do ruky první iPod, byl přítele (teď už je spíš můj :D) a byla jsem nadšená. Co se týče telefonů, tak jsem dlouho odolávala, ale nakonec jsme si pořídila i ten iPhone a už bych nikdy nemělnila. Je to špičkový telefon a fakt je ten, že velká část světa vlastnící iPhone, ví proč to tak je. A mimochodem například v Austrálii se ani jiné MP3 přehrávače neprodávají :D

26 Amiran Amiran | Web | 28. srpna 2014 v 19:26 | Reagovat

Já osobně s Apple žádný problém nemám. A ani nemám, k čemu ho porovnat... Všechno m vydrží hrzně dlouho a taky nejsme moc extra náročná. :D Jenom vím, že pár kluků, které znám si na Apple hrozně stěžovalo. Přitom ho nikdy neměli! :-/ A odsuzovat něco jen tak z povzdáli... Škoda slov. Takže ať Apple spokojeně žije dál A taky bude. Myslím, že ještě dlouho si ho lidi budou kupovat. :)

27 Raina Raina | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 19:38 | Reagovat

Myslím, že je bohužel pravda, když se řekne: "Ti, co na něj nadávají, na něj nemají."
Já sama iPhone nemám a vzhledem k té kupě peněz asi neplánuji, ale přeci jen, byl tu ještě před Androidem, firma si vytvořila všechno sama. Android spolupracuje s jednotlivými značkami a firmami, ale iOS stojí sám za sebe. Po použití Jail Breaku se údajně můžete hrabat v mobilu a customizovat ho jako u androidu: a bez bugů.

Nevím, všichni, kdo iPhone mají, ho chválí. Ti, kdo ho nemají, ho nenávidí. Proč, to mi asi zůstane záhadou :D

28 Adina Adina | Web | 28. srpna 2014 v 20:05 | Reagovat

Osobně jsem také jednou z těch, kdo mají vůči produktům od značky Apple poněkud averzi.
Vše co začíná na i (iPod, iPhone...) a i další jejich produkty rozhodně v poměru cena k výkonu nemají dle mého dobrou bilanci. Netvrdím, že například mobilní telefony nejsou dobré - jsou dobré, ale tak nějak průměrně dobré... Tak dobrý je dnes v podstatě každý chytrý telefon, do kterého si můžeš stáhnout všechno od kalkulačky až po aplikaci na štěpení atomového jádra (s nadsázkou).
Firmu Apple dělá spíš její marketing - taková ta pověst něčeho, co si můžou dovolit jen ti bohatší a tím pádem v podvědomí lidí působí - co je drahé to je dobré. Mít prostě něco od Apple je takovou módní záležitostí než záležitostí systémovou a kvalitativní.
Nedávno jsem také četla článek o výrobních nákladech, na věci od Apple, kde ty náklady byly porovnávány s prodejní cenou - přesná čísla si nepamatuju, každopádně bylo jasně patrné, že to co se tady prodává za tisíce oni někde vyrobí za minimum z toho a zbytek je marže.
Takže tak. Na to bych potřebovala celý článek, abych se rozčilovala nad Apple :-D za mě prostě rozhodně ne ne ne ne.

29 Marillee Marillee | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 20:13 | Reagovat

[24]: Děkuju a ano. :-)

[25]: :D Taky tě to dostalo!

[26]: Já si to taky myslím. :-)

[27]: Řekla jsi to hezky. :D A ano, Apple měl dokonce snad první dotykáč vůbec. :-)

[28]: Nesouhlasím. :-D Můj iPad mini byl jednoznačně v době koupě v poměru cena/výkon nejlepší na trhu, co jsem i pro budoucí záležitosti mohla sehnat. A rozhodně ho nemám kvůli módním záležitostem, na něco takového by moje peníze nepadly. :-) A ty náklady, o kterých mluvíš... Takhle to mají úplně všechny firmy. :D Ale děkuju za názor! :-)

30 Bels Bels | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 11:16 | Reagovat

Já proti Applu nic nemám, naopak se mi vždycky hrozně líbil jeho design. Apple jsou prostě krasavci.
Co mě trošku děsí, tak materiál, z něhož se dělají telefony. Trochu jsem ad Applem přemýšlela, když jsem usoudila, že budu potřebovat nový telefon. Ale zná se, pořád mi někde něco padá a jsem ráda, že ten, co mám, vůbec ještě žije. Bála bych se, že ten Apple hned zničím, že mi spadne a hned mi praskne display. A tak celkově, vím, že je to dobrý telefon, ale nakonec jsem si vyhlédla ještě jiný, o kterým si myslím, že mi nakonec bude sedět asi více. :)

31 graygirl graygirl | Web | 29. srpna 2014 v 12:25 | Reagovat

Já osobně si myslím že je to opět jen o závisti. Appl je značka, a málo kdo si ho může dovolit. A nepřizná: "hm,. je dobrej ale já na něj nemám." Koupí si něco levnějšího a pak bude říkat že je Appl k ničemu apod. protože on ho mít nemůže. =)
Já měla ipod už je to docela dávno ale byla jsem maximálně spokojená =)

32 Domi Wirth. Domi Wirth. | Web | 29. srpna 2014 v 14:33 | Reagovat

Lidi, kteří nemají rádi Apple ho většinou ani nevlastní, tvrdí že je na nic a podobně jen proto, že na takové věci nemají a zkrývají za to pravdu. Přitom většině z nich kdyby jste zdarma nabídli Samsung (nebo jakykoliv jiný telefon s androidem) nebo iPhone, vybere si iPhone. Já nic od Applu nevlastnim, protože sama si ho nemůžu dovolit koupit a rodičům o něj radši ani říkat nebudu, protože vše hned rozbiju. (Samozřejmě že  omylem :-D )Určitě jde jen o závist.

33 Bety Bety | Web | 29. srpna 2014 v 16:06 | Reagovat

Souhlasím. Vždycky mi vadí, jak někde vidím, jak se lidi navážejí do Applu. Ale proč většinou? Protože na něj prostě nemají. Neumím si to jinak vysvětlit. Já jsem zastánce spíš androida. Měla jsem možnost si vyzkoušet iPhone i normální sony xperii s androidem. Oboje má něco do sebe. Každému sedne něco jiného a proto nevidím důvod, proč ostatním nadávat, že jsou jablíčkáři.

Mně android asi vyhovuje víc. Má rozmanitější menu a více myslí na uživatele, co mi tak přijde. iOS od applu je více uzavřený, ne tak uživatelský a celkově není prostě tak otevřený novým věcem.

Co na applu ale třeba nejvíc oceňuji je jednoduchý a pro mě fakt peckový design. Takový iPhone s androidem, to by bylo! :D

34 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 30. srpna 2014 v 20:33 | Reagovat

Pokud můžu mluvit za sebe, tak je mi to úplně jedno, tohle neřeším. Někdo má Nokii, jiný iPhone a já Samsunga, který mám půl roku a už bych ho kolikrát nejraději mrskla z okna. :D
Ale jak říkáš, u většiny těch haterů je to prostě jenom o závisti. Je teda fakt, že existuje spousta malých smradů, kteří si v životě nevydělali ani na rohlík, ale chlubí se novými Apple věcičkami, které jim zacvakali rodiče a "neApplaře" se nestydí považovat za póvl. To je možná jediná věc, co mě vadí, ale není to prostě o tom výrobku, ale o lidech. :)

Já třeba si kdysi koupila iPod Nano, ale teď už ho moc nepoužívám, protože mi v počítači tehdy přeformátoval veškerou hudbu a teď jsme se ho nedávno snažili zprovoznit a dát nové písničky z jeho MacBooku, ale nějak jsme nepřišli na to, jak se to dělá. :D :D Takže se možná někdy podělím o story, jak se nám to pak podařilo dát dohromady. :D

35 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 31. srpna 2014 v 15:44 | Reagovat

Co nemám rád na Apple? Asi to, že je přeceňovaný. Lidé chodí a dělají "Ha koukej já mám iPhone od Applu" a já na to jako co? Mám se z toho potento, že máš apple? Za dva měsíce bude nový apple a pak co? Nenadávám na ně veřejně, je mi to jedno, ale lidé kolem té značky dělají velké a zbytečné halo. Toť vše.

36 Shayla, Mop, Glady atd. Shayla, Mop, Glady atd. | Web | 1. září 2014 v 7:57 | Reagovat

[35]: To bych až tak neřekla. Sama mám iPhone4 a iPad mini a nikde se tím nechlubím. Spíše naopak - lidi kolem mně se hrozně diví a říkají "Ty máš iPhone?" a říkají to závistivě, zatím jsem nepotkala někoho, komu by Apple vadil... Mimochodem, jen tak pro zajímavost, iPhony už seženeš mnohem MNOHEM levněji, nepočítám do toho tedy nejnovější kusy, ale třeba čtyřku už máš za takových 5 nebo 6 tisíc a ne třináct, jako stál předtím. Jen musíš vědět kde se koukat. (Já ten svůj dostala jako dárek, když si táta koupil pětku... u nás se telefony "dědí", nekupujeme si s každým novým modelem nový mobil...)

37 Shayla, Mop, Glady atd. Shayla, Mop, Glady atd. | Web | 1. září 2014 v 8:02 | Reagovat

[33]: tož Apple je bezpečnější, nemá takový rozmach aplikací, protože na Androidu jich je sice více, ale zato je tak 50% plných virů... Kámoška to zná na vlastní kůži, Androida má. Jednou si stáhla jednu aplikaci, bezproblému jí to prošlo antivirem a asi po půl roce se jí to s nějakou novou aktualizací té aplikace celé zavirovalo, bloknul se jí mobil. Když se jí ho povedlo opět nastartovat, aplikaci odinatalovala, vyčistila antivirem, ale stále se jí občas zasekává a každou chvíli červeně problikává. Nic takového se jí předtím nedělo a není to tím, že je ten mobil starý, má ho jen přibližně rok a půl.

38 Shayla, Mop, Glady atd. Shayla, Mop, Glady atd. | Web | 1. září 2014 v 8:05 | Reagovat

[37]: *na druhou stranu Apple všechny aplikace pečlivě kontroluje a to i jejich aktualizace, než je pustí na AppStore

39 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. září 2014 v 12:04 | Reagovat

[30]: Jóó, toho bych se taky bála, proto iPhone nechci. :-D

[31]:[32]:[33]: Já teda nevím. Hodně tu mluvíte o závisti, ale proč na něj teda nadávají i lidi, kteří vlastní Windows Phone nebo Android, který stály podobnou sumu? Tam je to už spíš o zaujatosti... Ale u těch mladších to bude závist, to nejspíš ano.

[34]: O závisti nemluvím, ale máš pravdu, že je to u těch mladších. A pak povyprávěj, tohle mě celkem zajímá! :-D

[35]: Souhlasím s [36]:. Mám iPad mini retina, ale že bych se s tím někde ukazovala, ani náhodou. A kámoši, kteří mají iPhony se s tím tasí asi tak podobně jako lidi s Androidem - nijak. A ano, spíš ke mně chodí a diví se, že mám něco od Applu. A zase souhlasím - iPad mini (bez retiny) se dá sehnat za 6k, což je krásné! :-D

[37]: Znovu souhlasím! :-D

40 superdok superdok | Web | 1. září 2014 v 17:46 | Reagovat

Jo táák, rozbili se mu panty.. To by mě, bejt váma, taky dost zejmalo, co s tím všechno dělal.
Jinak proti Apple mám jedině to, že je předražený a k ničemu. Klidně se hádejte, ale nebýt těchto "Samsungů", iPhonů a iPadů, "Wé osmiček" atd., lidem by se žilo mnohem lépe.. Howg

41 Janča Janča | E-mail | Web | 1. září 2014 v 17:52 | Reagovat

Já Apple produkty nemám ráda hlavně kvůli ceně. Přijde mi, že je tam dost zbytečných funkcí, za které si tudíž připlatíme. Já bych to ani u jednoho z jejich výrobků nevyužila, tudíž nebudu utrácet takové desetitisíce (za mobil už vůbec ne!!!).
Já mám notebook asi 4 roky a není Apple a stále dobře funguje, jen by potřeboval přeinstalovat (hlavně to nezakřiknout). Mobily sice střídám dost často a lidé s iPhonama jsou spokojení, ale tolik peněz budu mít pohromadě maximálně na vysokou školu, ne na nějaký mobil, který se mi ani moc nelíbí (ten kovovej zadek, kterej se musí čistit jako displej).

42 superdok superdok | Web | 1. září 2014 v 17:57 | Reagovat

20 000? Za obyčejný tablet? To že je málo? Viděla jsem na internetu toto (cituji):

Mini tablety 16GB 7999 Kč (moje pozn.: 8 000 Kč) Limitovaná nabídka iPadů za super cenu. Pouze do vyprodání zásob.
---
Apple iPad minI skladem

Dnes v nabídce jen za 12 289 Kč. Dobrá cena a doprava zdarma!
---

8 000? Super cena? - "JEN" za 12 289? Ha... ha... ha... Měla jsem malý netbook, měl asi 445 GB, kvalita, W8, vydržel tři roky a doufám, že i na dále, NEdotykový (za to +), to vše za cenu asi.. 5 000 Kč. Acer. Ale jóó, vlastně promiňte, Acer není v módě, jsem mimo a - vůbec, jděte se s tím vycpat. Co na tom, že není v módě? Je kvalitnější a výkonější.. Ale co si budem' povídat..
P.S.: Vážně už Howg.. :-!

43 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. září 2014 v 18:15 | Reagovat

Já nevím, mně přijde, že spousta lidí nesnáší určitou značku jen proto, že někde přišli k tomu, že je móda jí nesnášet.
Mě Apple nechává chladnou. Jako mobil mi nejvíc vyhovuje HTC (už mám druhý model) a jako notebook HP (taky už mám druhý model), kdy ten první drží už víc než šest let, utáhne dost náročný věci a zatím jsem mu měnila jen harddisk a ani jednou krom té výměny ho nemusela přeinstalovat. A jsem spokojená.
Ale jinak mi apple taky přijde docela předražený, protože si dovedu dost dobře představit, že k tomu, k čemu bych  ho používala, si dokážu sehnat úplně stejnou levnější alternativu.

44 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. září 2014 v 18:16 | Reagovat

[40]: Upřímně příteli se ty klouby rozbily taky a to jen tím, že notebook otevíral...

[42]: Mám telefon za 1500 kč a měla jsem malý netbook taky za 5 litrů Acer Aspire One - do dvou let nepoužilný mimo zdroj, protože mu odešla baterka. Ale vzhledem k tomu, že jsem jej využívala jen doma, tak jsem jím byla nadšená. (A jsme dodnes.) A vážně nehodlám utrácet 13 litrů jen kvůli módě. :D Buď bych to dala za něco od Apple nebo od jiný značky... Ale Apple mi v té době vyhovoval nejvíc. :-)
BTW když se podíváš, tak na Alze je iPad mini za 6500 kč... A to to není ani bazarově, tam by se to sehnalo levněji. A ano, v dnešní době tohle super cena je. :-)

[41]: Tak já třeba mobil nestřídám a navíc mám starej dotykáč, ještě stupidphone. :-D A ano, některý produkty předražený jsou, mobil bych si nekoupila už jen z důvodu poměru "vyšší cena/víc pádů". :-D Tablet na svoji výbavu vzhledem k ostatním značkám předražený fakt nebyl, to jsem si ještě zjišťovala a dokonce můj zarytě apple-nesnášenlivý bratr mi to dal za pravdu. Teď už je to samozřejmě zase jinak, každej měsíc je něco novýho a mně už z toho jde hlava kolem.

45 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. září 2014 v 18:17 | Reagovat

[40]: To nemusel dělat nic moc. Pořídila jsem si kdysi na poznámky netbook a obraz začal blbnout fakt dost brzo. Prakticky měsíc po uvedení do provozu. A když už to nešlo vydržet a já ho vzala na reklamaci, řekli mi, že je to panty, a že je to výrobní vada, takže to mohl být taky vadný kus.

46 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. září 2014 v 18:20 | Reagovat

[43]: Je to taky o tom, k čemu to chceš používat. Lidi, kteří nemají peníze na rozhazování, samozřejmě volí levnější alternativu, nebo ti, kteří se věnují grafice, nebo nějakým způsobem jim lapťop od Apple vyhovuje, přeci jen přimhouří nad cenou oko. Já sama jsem iPad volila jako zápisník do školy, diář, foťák, mobilní internet, sem tam kreslící tablet a taky nějaký ten odpočinek (hry) + samozřejmě e-knihy. Shrnutím zjistím, že jsem touhle koupí celkem ušetřila jak penízek do budoucna, tak i místa. :-)

47 Slivovice Slivovice | 3. září 2014 v 17:01 | Reagovat

Hezky jak vsude davas ty odkazy na obrazky... fakt nechapu co ma AK s temi obrazky :-D

48 Amia Amia | Web | 1. října 2014 v 10:01 | Reagovat

Přečetla jsem i pár komentářů a ty o křehkosti a velikosti musím, no, zarazit (takže se tak úplně nevyjádřím ke článku).
Mám iPhone už asi čtyři roky a i když jsem dávala měnit baterku, rozbitý ještě nebyl. A to mi několikrát spadnul, na parkety, dlažbu i beton.
Řeči o velikosti a nenarvání do kapsy mě docela rozesmívaj, zvláště proto, že nejmenší mobil v okolí momentálně vlastním já :D
Hlavně ti, co se mi kvuli tomu pošklebovali, teď vlastní androida většího o centimetry

49 Jana Jana | E-mail | Web | 1. října 2014 v 10:43 | Reagovat

Telefon vlastním od nějaké 5. třídy. měla jsem snad všechny značky, někdy iod jedné značky dva typy. Pak jsem si našla přítele, co je jablíčkář. Nebo byl. Měl doma MacBook, iPod, iPad a iPhone. V tu dobu mi fakt iPhone nevoněl, byl prostě takový blbý, oproti androidu. Proti zbylé technice jsem neřekla půl slova a hojně ji využívala, protože pc jelo okamžitě po otevření a na tabletu se dokonale četlo. Tablet myslím zatím snad konkurencinemá, protože jsem si jich koupila několik a raději jsem ty peníze měla šetřit na jablíčko. Notebooky miluju Lenovo, ale kdybych měla ty peníze, nevím, co bych si nakonec koupila. No a můj nedrzažší telefon je iPhone. Po 23 letech jsem překonala odpor a zkusila ho. Jasně, je dělanej pro Amiky, takže jako pro debily... Ale, prostě, nějak ho miluju, hraju si s ním, kupuju mu nové kryty... Asi si užívám drahý telefon, který se neseká a jede za každé situace :) Každopádně někdy mám strach jej na veřejnosti (kde nevidím žádný iPhone) vytáhnout, aby mne neukamenovali.

50 Nami1cz Nami1cz | 1. října 2014 v 12:12 | Reagovat

Já mám iPhone a miluju ho, lepší telefon pro mě asi neexistuje. Výkonný a zvládá vše, co potřebuji, baterie vydrží dostatečně dlouho. Ale desingově se mi nejvíce líbí ty starší(já mám 4s, což považuji za nádherný telefon).

51 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 1. října 2014 v 12:14 | Reagovat

Já proti nim nic nemám. Ať si každý říká co chce. Ať to někdo chválí, ať to druhý zavrhují. Stejně jako tvůj kamarád má právo hodnotit jiné věci, ostatní mají právo na něj útočit, že je jablíčkář. ;)
Já Apple nevlastním, nechci ho zatím vlastnit, ale rozhodně je mi jedno když ho někdo má nebo vychvaluje. :-) Každý telefon má svá pro i proti. 8-) A to, že lidé někoho hodnotí jen kvůli jeho mobilu je ta česká hloupá výchova, že ten má to a ten zas ono. Jen si vzpomeňme na to, jak to bylo ve škole. :-?

52 myší královna myší královna | Web | 1. října 2014 v 13:01 | Reagovat

Mac bych si určitě nepořídila (k čemu mi je nadupaný notebook, když na něm nerozjedu nic, co potřebuju). Kdyby Apple dělal  i outdoor telefony, jeden si koupím :D Ale tablet bych si od nich koupila. Přítel má iPad a já když vidím, jak to frčí,tak si nedokážu představit (po zkušenostech s telefonem), že by se mi měl tablet s Androidem sekat podobným způsobem.

Hlášky proti jablíčkářům si překládám jako "jsi privilegovaný spratek, co má předražený zboží a myslí si o sobě kdovíco".

A propos, přítel k tabletu dostal dvě samolepky s jablkem. Přelepila jsem si s ním logo svého notebooku (ze srandy, ne že bych chtěla fejkovat :D), a jak to prosvítá, říkám mu Happle :D

53 Kika Kika | E-mail | Web | 1. října 2014 v 13:55 | Reagovat

důvod nemám a osobně nechápu proč se lidi dělí na tyto dvě skupiny a prožívají mezi sebou tak vášnivé boje :-) Taky přispěju do mlýnku - dostala jsem kdysi od přítele na Vánoce iPad a musím říct, že ten tablet miluju (ale nemám žádné jiné srovnání s jinými značkami... jen jak Ty koukáním se na jiných v obchodě). Telefon jsem měla snad už různých cen i různých velikostí a musím říct, že až si jednou našetřím, nehodlám zkoušet další co se mi budou pořád sekat, pojedou pomalu a budu u toho nadávat a běsnit. Prostě si našetřím a ten iPhone si koupím a budu doufat ve stejnou spolehlivost jako u tabletu..

54 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 1. října 2014 v 15:01 | Reagovat

Apple nemám rád protože je nekompatibilní s programy které používám. Respektive ony jsou nekompatibilní s iOS. Tečka. Myslím, že je to jasné stanovisko :-D
Samozřejmě, pokud někomu jabka vyhovují více, rozhodně jej nemíním nijak perzekvovat. ;-)

55 Seiya Kuroi Seiya Kuroi | E-mail | Web | 1. října 2014 v 15:10 | Reagovat

Já si z lidí s vlastnící Apple produkty dělám prču jen pokud jde o stejný případ jako popsala blogerka zde [5]:
Co se týče mě, mám ntb od Dell jelikož mi vyhovoval nejvíc pro mou práci grafika v poměru s cenou a mobil vlastním sice android, ale stál mě 1400 (nový) :D A i když se to může zdát jako šunt, funguje výborně a má velkou paměť, takže značka asi není vše. Jiné vychytávky nepotřebuji.

56 Nany Nany | Web | 1. října 2014 v 15:34 | Reagovat

Apple je super, systém se mi líbí, i když upřednostňuji Android. Nicméně jsem si k Applu vybudovala horší vztah kvůli tomu, že každý, kdo má iPhone, má největší swag a tak. Jiný telefony jsou prostě out. Ne že bych to moc řešila, ale když Vám to každý cpe, už je to k naštvání. A krom toho mi přijde předražený, ale přiznejme, takový Samsung se už dostal na cenovou úroveň iPhonu.
Ale jako samotný je Apple v pohodě :)

57 soul-underground soul-underground | Web | 1. října 2014 v 15:44 | Reagovat

Většina lidí co nenávidí apple si ho nemůžou dovolit jediný produkt. Mě to příjde v Česku předražené, ale nikdy jsem na nic nenadával jen proto, že to nemůžu mít :D

58 Baruš Baruš | 1. října 2014 v 16:09 | Reagovat

Sama jsem jeden takový produkt vlastnila, jednalo se o Iphone s5, ale po pádu z cca. dvou metrů mi vyklouzl z kapsy od mikiny a dopadl tak na beton, ale jak opravdu mi život přál, štěstí mi nepřálo a mobil tak dopadl na displey, kde se také celý rozbil a opravdu jsem neměla tolik peněz dávat do opravy nové displeye, když si rovnou můžete koupit celý nový mobil. A ano, v Česku jsou tyto produkty předtažené, kamarádka si objednávala z Ameriky cca. za 10 000,- ..

59 Blondie Blondie | Web | 1. října 2014 v 16:55 | Reagovat

Moja mamka má a po 1 roku bolo po nom 3 roky sme čakali aby sa opravil!!!
Už je opravený ale 5-krát je spadol zakaždým sa rozbil!!!!
U nás stojí jedna oprava displeja 50 eur!
ale spolu ked je to 5 krát za mesiac je to 250 eur! O_O

60 Zaarsa Zaarsa | Web | 1. října 2014 v 16:55 | Reagovat

Úprimne? Mám tablet s androidom, pomerne doškriabaný display, ale funguje. Proti Applu nič nemám, ale na druhej strane taký "záložný" iPad by som neodmietla. A taktiež nechápem, prečo sa svet musí deliť na "windowsákov", "jabĺčkarov a pod.

61 Blondie Blondie | Web | 1. října 2014 v 16:55 | Reagovat

[60]: presne

ja mám osobne jablká rada ale tie jedlé! :D

62 queen6 queen6 | E-mail | Web | 1. října 2014 v 17:52 | Reagovat

I já přidávám svůj názor na jablečnou elektroniku. Podle mě jsou výrobky Apple celkem předražené, přičemž kvalita není zas tak závratná, jak si mnozí myslí. Z dost velké části platí lidé za značku, jako v případě jiných rádoby luxusních značek, ať už jde o jakýkoliv druh výrobků. Docela často se majitelé těmito věcmi chlubí, že na ně mají a myslí si, že jsou kvůli tomu snad něčím víc, než ostatní.
když se budeme bavit o počítačích, je výkonnostně daleko lepší i levnější nechat si ho postavit z jednotlivých součástek, kde si přesně vyberete, co chcete a v případě, že se vám něco pokazí si prostě koupíte součástku novou, aniž byste museli něco zdlouhavě reklamovat apod.

63 Will-R Will-R | Web | 1. října 2014 v 18:35 | Reagovat

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10646744_10152723412896840_3777009849631978102_n.jpg?oh=70b99c1841969709e39b9330c4f8d990&oe=5485BD6F
Stačil mi jeden komentár od niekoho a to:
steve jobs = thomas edison
dennis ritchie = nikola tesla

a to mi stačí 8-) Je to fakt úžasné porovnanie a naviac pravdivé, tak ja nemám rada apple pretože strašne všetci akože sú cool, je to predražené jak hovado, za jeden apple by som mala 2 telefony v rovnakej kvalite takže tak no a ludia platia v podstate len za značku pretože apple, ach.. celé apple je trápne, ludia si myslia ako strašne sú úžasní, cooloví, neprekonateľní a dokonalí keď majú apple..a mimochodom ten dizajn tiež nie je nič moc, vlastne mne nič nehovorí. :-!  :-!
Ja ostávam verná HTC!! :-P

64 Brepta Brepta | E-mail | Web | 1. října 2014 v 18:43 | Reagovat

Proč lidi nesnáší Apple?
1) Je to in.
2) Závidí.
Nevím, která z těch vlastností je horší.

65 Leona Leona | Web | 1. října 2014 v 18:44 | Reagovat

Jo mám důvod a celkem velkej. U Iphonu se nesmí odkrývat zadní kryt a proč? Protože jsou tam tajné aplikace na vyhledávání mobilu a také aplikace, které sledujou vše co na mobilu uděláte a hned se to posílá do USA, takže se na to může podívat kdejakej inženýr applu v Americe a samozřejmě toho můžou využít různé světové korporace a hlavně OSN k ovládnutí moderní společnosti ;-) jiné mobily vám taky policisté vyhledají, protože je tam čip, ale určitě vám nezkoumají všechno co na mobilu uděláte, co si stáhnete, co komu napíšete (samozřejmě se k tomu můžou dostat, ale pouze v historii mobilu a to musí mít mobil přímo v ruce...a v ČR a ne až za atlantským oceánem...)

66 Leona Leona | Web | 1. října 2014 v 18:46 | Reagovat

Jinak ty prachy za kvalitu myslím si, že svědčí. Jsou to kvalitní mobily, ale můj důvod jsem napsala výše.

67 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. října 2014 v 19:04 | Reagovat

[63]: Na tohle reaguju hned - Jestli je tvůj HTC dotykový telefon, tak můžeš poděkovat Jobsovi, protože to vzešlo od něj. :) A je to asi podle toho, v jaké společnosti lidí se pohybuješ, protože já zatím od žádného z mých kamarádů s apple zařízením neslyšela jedinou chválu na vlastní účet. Ve většině případech jsem ani nepostřehla, že by nějaký iPhone měli.

[65]: Tak o tomhle jsem nikdy neslyšela. :-D A tohle "uchovávání informací" a odposlouchávání má podle mě snad už všecko, dokonce i Xbox. (nebo nějaká jiná konzole) Ale zajímavé :D

[62]: Některé jsou předražené, já bych si taky nekoupila iPhone, protože vím, že ani ke svému stávajícímu telefonu se nechovám dobře. A mám trochuu pocit, že jsi ten článek nedočetla, protože tvůj druhý odstavec je přesně to, co jsem v textu zmmínila...

[59]: Tak tohle je spíš otázka Murphyho zákonů. :-D Nikdy bych si nekoupila drahý telefon, když vím, jak jsem nešikovná (a že jsem!).

[58]: iPhone je iPhone, člověk tuhle křehoučkou věc kupuje s rizikem, že mu to může hned při vyndání z krabice spadnout na zem. (Narážím na onoho nebožtíka, který byl vůbec první, kdo si koupil novej iP6 a hned mu spadl... :-D). A v ČR to fakt předražený je, to je pravda, ale to tady všecko vzhledem k našim platům. :-)

[57]: To je dobře! :) A předražené to tu máme.

[56]: Nevím, já zatím nepotkala jedinýho člověka (v mým věku), který by to bral jako svoji reprezentaci. :-? Přijde mi to nechutný.

[55]: :-D S tím souhlasím taky. A Dell je podle mě kvalitní značka. Jinak u těch telefonů to vidím takhle - co stojí v rozmezí 4-7k kč se hodně opotřebovává. Sama sice nemám zkušenost, ale co se dívám po okolí, tak ty dražsí "vydrží" dýl a ty hooodně levné nejdýl. :-D

[54]: Tohle je dobrej a podstatnej názor, kterej ti brát nebudu. :D

[53]: Co jsem teď koukala na zprávy o novém iPhonu 6 a jeho karikaturách (alá Dalí design nebo váleček na zarovnání ze desítky eur :-D), být tebou bych si to ještě rozmyslela, dokavaď s tím něco neudělají, abys z toho pak nebyla za ty peníze zklamaná. :)

68 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. října 2014 v 19:12 | Reagovat

[52]: Happle!! :-D :-D A Maca bych si taky nekupovala, na co by mi to bylo, taková žiletka za tunu peněz. Ale co jsem koukala, jiné notebooky se stejnými orgány začínají Mac cenově celkem dorovnávat... :-D

[51]: Takhle, hodnotit jiné značky na základě zkušenosti je podle mě mnohem opodstatněnější, než někoho hodnotit jen kvůli tomu, že je jablíčkář. To je přesně to, co nemám ráda. :)

[49]: :D Neměj strach z ukamenování, to už spíš z krádeže! A teda takovéhle přehnané jablíčkaření asi nikdy nepochopím, jak už tu někdo zmiňoval - pomalu jsou i apple ponožky. :-D A když bys měla peníze, tak bys nad tím asi tolik nepřemýšlela. :-)

[48]: Jde hlavně o to, jak ti ten mobil spadne. Mně by se při mé smůle i při sebemenším cvrnkutí kamínku o display rozlítl na milion střípků! :-D

69 Aya Aya | 1. října 2014 v 19:18 | Reagovat

Ja nemám nič proti majiteľom i-vecičiek. Len mi nesedí tá značka. Ale nech si každý kupuje, čo chce, nikomu do toho nič nie je.

70 MishEll MishEll | 1. října 2014 v 19:30 | Reagovat

Mě nevadí žádná značka telefonů... Já sama mám už 2. Nokiu... Pár lidí mi sice říkalo, že to je mobil na dvě věci, že je Windows 8, který tam je, na prd a podobný... A věci od Applu se mi celkem líbí (teda některé), ale jsou na mě moc drahé... Kdyby však byly money, tak bych do toho šla a zkusila nějaký produkt :-)

71 Tinka Tinka | E-mail | Web | 1. října 2014 v 19:51 | Reagovat

Apple mi přijde jako zbytečnost. Podle mě je lepší kvalitní samsung, protože: Apple Iphone má hned rozbitý displej a musíte na písničky mít různé věci za které se platí, nevím přesně, jak to popsat, ale zkrátka mi ten mobilní telefon přijde drahý :/

72 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. října 2014 v 20:00 | Reagovat

[69]: O to tu jde. :) Každýmu vyhovuje něco jiného.

[70]: S tím nemám moc zkušeností, navíc se mi ani nelíbí. Ale jsou s ním lidi spokojení, tak proč ne? :-D

[71]: Tady je vidět, jak málo o něm víš a jen, promiň mi za ten výraz, papouškuješ věty, které jsi někde slyšela. U rozbitýho displaye značka nehraje vůbec roli. Když ti ten telefon spadne blbě, tak se prostě rozbije, u těch dražších (i Samsungů) je to fakt normální. A platit za písničky? Řekni mi, kolik lidí to dělá? Nějaký se najdou, ale abys měla v apple zařízení písničky, platit fakt nemusíš. :-D A drahý je, to je jediná teze, se kterou souhlasím.

73 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 1. října 2014 v 20:05 | Reagovat

Zajímavé ilustrační obrázky. :-D

74 S c a r s S c a r s | Web | 1. října 2014 v 20:15 | Reagovat

Ah nestraš, nedávno jsem si koupila ultrabook, ale o těch pantech jsem nevěděla, takže jsem si ho ani nenechala připojistit. Je to na pytel ale snažím se toho chudáka moc neohýbat, tak snad doklepe do mého stáří :D

75 Kiara Kiara | E-mail | Web | 1. října 2014 v 20:57 | Reagovat

Mně přijde Apple prostě pro bohatý. Jedna spolužačka má vše od Applu a říká, že kdo nadává na Apple, tak si jej prostě nemůže dovolit. Ani nevíte, jak namyšleným tónem to řekla. Takže to je můj důvod. Nepotřebuju stejně dobrou věc, kterou můžu mít mnohem levněji... Je to stejné jako se značkovým oblečením. Můžete mít tričko za pár šupů, ale stejně si koupíte to za čtyři stovky, protože je to značka...

76 lufi-peace lufi-peace | E-mail | Web | 1. října 2014 v 21:11 | Reagovat

Já spíš jen nechápu, proč ho všichni tak moc chtějí xD Řekla bych, že asi hlavně kvůli tomu, že s ním prostě vypadáte víc cool... Nevím, nějak tyhle věci moc neřeším, ať si každý používá, co chce. Já ale iPhony nemám moc ráda, nelíbí se mi, nevím proč.

77 Marillee Marillee | E-mail | Web | 1. října 2014 v 21:26 | Reagovat

[73]: Pěkné, že? :-D

[74]: Ne každý má takovou smůlu, tak ještě máš naději. Ultrabooky se mi líbí, řekla bych, že to byla jen chyba "počátku", teď už je to určitě vymakanější. ALe kamarád prostě přesídlil na Apple, no. :-)

[75]: Pro bohatý? Nedávno jsem zjistila, že iPhone má skoro celá moje třída. A nikdo z nich až na pár výjimek extra bohatý není, spíš jsou to lidi, který se ženou za každou brigádou. A raději koupím triko za pár šupů, protože se mi líbí, je levný a je minimální možnost, že by stejné nosil i někdo v mém okolí. ;-)

[76]: "VypadáTE"? Já si víc cool nepřijdu, v obalu ani není vidět, že bych si četla zrovna z iPadu, vypadá to jak normální tablet. A to, že ho moc lidi chtějí, se týká spíš mladší věkový kategorie, která to opravdu nejspíš pro to "cool" dělá. :-)

78 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 2. října 2014 v 7:43 | Reagovat

No, s tou kvalitou moc pravdu nemáš. Viděla jsi, co dělá nový iPhone v něčí kapse? Jak se z něj stane taco?

To, co lidem vadí (možná jenom mně, nevím), je ten marketing. Ty kecy, co do vás hustí všude v televizi i obchodech - jak je Apple skvělý, spolehlivý a vyhovující - podezřele se to shoduje s tvým článkem! :) Neříkám, že to nedělají i jiné značky - právě naopak! Jenže Apple vždycky chce být "něco víc". Tvrdí, že to, co vyrábí, jsou "nadmobily" a naprosto odmítá "snížit" se k tomu, aby zavedl kompatibilitu s jinými "neappláckými" výrobky. TAHLE filosofie mi vadí. Nemůžeš mít JEN iPhone, abys jej plně využila, už si musíš koupit i Mac, když si chceš někam ukládat fotky... Apple je strašně odtažitá a komerční společnost, to mi tedy nerozmluvíš! :D

Neříkám, že jiné značky nejdou jen samy za sebe, ale alespoň mají tu soudnost a jsou schopny zajistit jednotnou nabíječku (konečně!!!) a možnost připojení k jakémukoliv notebooku. Neříkám, že všechno musí šlapat na Windowsech, ale tahle filosofie "každej za sebe" od Apple je pro zákazníka strašně zpátečnická.

Nové věci přicházejí a odcházejí. To je ten marketing - že když vyjde nový "Ultrabook", všichni se jdou zbláznit, jen aby ho měli!

Nemyslím si, že by Apple nějak vyzařoval kvalitou. A už vůbec ne u notebooků. Pokud neznáš nikoho, komu přístroj přežil déle, než pár let, asi jsi se nikdy nesetkala se značkou Dell. To ONI dělají superkvalitní notebooky (a ne, nesoudím tak podle reklamy), na které navíc zaručují celosvětovou technickou podporu, narozdíl od toho, aby vás periodicky nutili kupovat si nové přístroje.

Jediný problém : Slabší Dell stojí tak třicet tisíc. Ale...dost možná se ti to ve finále za patnáct let vyplatí :)

Jen abys to nechápala jako útok na tebe : Apple přístroje vůbec nejsou špatné. Žádný posměváček nejsem - takoví lidé jsou opravdu často blbky a ubožáci. Na druhou stranu - nedělej za Apple to, co není. S tím vším, co dělají a vyžadují od zákazníka, se řadí spíš mezi všechny ostatní průměrné korporace.

Jinak prezentace názoru za 1 :)

79 Marillee Marillee | E-mail | Web | 2. října 2014 v 15:34 | Reagovat

[78]: Předpokládám, že jsi kluk, pokud ne, pak se omlouvám. :-D
1) Chtěla bych hlavně poděkovat za krásný a neagresivní protinázor, který člověk jen tak nevidí. :-)
2) Nový iPhony vymýšlel kretén, co si budem povídat. I já bych tomu vymyslela lepší koncept a dohlídla na to, aby to prošlo všelijakými testy - třeba jestli se "náhodou" v kapse po delším užívání neohne. Alá Salvador Dalí design. :-D
3) Přehnanýho marketingu jsem si u Apple nikdy nevšimla, spíš jsem často vídávala reklamy na Samsungy a Windows Phony. Ale buďme upřímní, reklamu si potřebuje dělat každý. :D A Apple má tu výhodu, že dneska v ČR chce každý děcko být jak v Americe = iSerepetičky.
4) Sama za sebe kvalitu donedávna přesahující ostatní značky vidím v iTabletech. Lapťop ani telefon bych si u Applu nekoupila, mobil je na moji nešikovnost moc drahý a notebooky se mi nelíbí, navíc bych ho ani pořádně vzhledem k ceně nevyužila. Jsem spíš widlák. :-)
5)Můj tatínek měl notebook 15 let od HP (poslední rok ho musel zatěžkávat kamenem, protože vnitřnosti špatně dosedávaly, či co, ale fungoval, hehe). Teď má Dell a už z předchozích zkušeností, názorů od známých atd. vím, že se jedná o opravdu kvalitní značku, která je navíc i pěkně designovaná. :-D A Dell je taky zrovna značka, kterou moc lidí nezná - nejznámější jsou právě Apple, Acer, Samsung a Sony (podle mě). Což je škoda.
6) Neberu to jako útok, je to slušně vyjádřený názor, mnozí by se od tebe mohli učit! :-D Díky!

80 Igorek Igorek | 6. ledna 2016 v 12:33 | Reagovat

Náhodou, já je mám rád. Apple, to je prostě záruka kvality, ikdyž s těmi cenami by mohli jít trochu dolů...ale ono k tomu asi nevyhnutelně dojde, vzhledem k prudce se rozvíjejícímu asijskému trhu

více o telefonech apple zde:

http://www.smartphony.cz/category/znacky/apple/

81 Denisa Denisa | 30. června 2016 v 7:18 | Reagovat

chcete vědět více o muzeu Apple v Praze:

http://www.applemuseum.com/cs/o-nas

82 Spring Spring | 2. září 2017 v 8:19 | Reagovat

Ze zoufalství, že skončila podpora některých pro mne důležitých programů na blackberry jsem si koupil Apple 7+. A začalo trápení na které mně kolegové s apple telefony říkali to si zvykneš, nebo to je apple, to tak prostě je. Tel za 25 tisa já si mám zvykat?? Na co? 6e chybí tak stupidní věc jako notifikační dioda? Když si odskočím na C po návratu musím kontrolovat tel zda nevolal zákazník, nebo nepřišel důležitý eskalační mail? Nebo ptoč nevidím vše co je na tel v PC? Včetně možnosti odpovídat přes PC/Tel via bluetooth?  Vůbec nemluvím o sdružení všech důležitých aplikací do souhrnného HUB, kde nemusím lovit, kde na kterém komunikátoru např.skype, whatsapp, viber,emailu mně někdo něco nasal....  Apple zklamal na celé čáře. Měl jsem asi naivní předtavy, že to co na nokii fungovalo před 10 lety nefunguje dnes standardně na všem HW bez rozdílu výrobce (tenkrát nokia PC suite...později Blackberry blend)

83 Silvie Silvie | E-mail | Web | 20. září 2017 v 21:18 | Reagovat

Taky jsem dlouho odsuzovala jablíčkáře  a pak mi přítel koupil můj první iPhone (ne sice úplně nový, ale přesto kvalitní a se zárukou) na https://bugo.cz. Byl o několik tisíc levnější než nový a od té doby bych jiný telefon nechtěla...Takže nikdy neříkej NIKDY

84 obeskkibe obeskkibe | E-mail | Web | 14. února 2018 v 1:49 | Reagovat

can i buy viagra online with paypal
<a href=http://viagrauga.com/>order viagra</a>
robber captured fed viagra
<a href="http://viagrauga.com">viagra for sale</a>
movie about viagra with anne hathaway

85 Flecylymn Flecylymn | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 18:28 | Reagovat

Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

86 Zuza Zuza | 18. července 2018 v 14:29 | Reagovat

Dobrý den všem, já upřímně s applem nemám sebemenší problém. Můj přítel sice ano, ale at si frčí na andoridu do konce svých dnů je to jeho problém, mě se hlavně líbí design a množství krytů které se dá zakoupit např. na https://nejkryty.cz/kryty-a-pouzdra-pro-iphone to se mi na něm líbí nejvíce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.