Srpen 2014

Proč nenávidíte Apple?

25. srpna 2014 v 8:00 | Marillee |  Přemýšlím
Tohle mi nedalo, před chvílí jsem narazila na video kamaráda, který dělá recenze na mobilní telefony a v komentářích tam na něj útočili lidi stylem: "Nojo, Jablíčkář" a bla bla... A to jen kvůli tomu, že s vyzkoušeným telefonem nebyl 100% spokojený a lidi zjistili, že vlastní iPhone. NO, JE TOHLE NORMÁLNÍ?


AppleHaters

Řekněte mi, co proti výrobkům od Apple máte. Jasně, taky jsem jej dřív nemusela, protože to tehdy pro mě bylo nedosažitelné zboží. Dobře, spíš se jednalo o zboží, které bych já nikdy pořádně ve svém věku nevyužila a proto jsem taky nechápala jeho přecpanost vším možným a hlavně přehnanou cenu. Jenomže postupem času se do popředí dostávaly i jiné telefony a během dvou let se cena kvalitního ne-apple mobilu vyšplhala z původních 5 000 kč na minimálních 10 000 kč. A stále rostla a mně už ten rozdíl nepřišel tolik vnímatelný.

Dneska seženete kvalitu i za nižší ceny, ale s rizikem rychlého opotřebování. A tak to není jen u mobilních telefonů. Upřímně neznám osobu, které by vydržel nový model notebooku po dobu 5 let.

Probudím se včera (2012)

22. srpna 2014 v 8:00 | Marillee |  Filmy

Žánr: Komedie/ Sci-Fi


Sofiin svět

19. srpna 2014 v 16:40 | Marillee |  Knihy

Sofiin svět - Jostein Gaarder

Populárně-naučná literatura


Anotace: Dějiny filozofického myšlení od starověké mytologie po existencialismus. Populární dílo naznačuje nenáročnou formou podstatu nejvýznamnějších filozofických koncepcí (např. Démokritos, Platón, Descartes, Kant, Hegel, Marx, Freud).

AKRYL | Fénix

18. srpna 2014 v 15:30 | Marillee |  Výtvarno
Takže jsem zpět! Sice tu nebudu tak často jako předchozí týdny, jelikož mám brigádu a furt někde lítám, ale alespoň na nějaký ten článek jsem se konečně zmohla. Dneska bych vám chtěla ukázat moji starší malbu bájného fénixe, která vznikla v nudě, z akrylových barev a nekvalitní čtvrtky. Smějící se Přestože byl formát opravdu nekvalitní - tedy že jej voda naprosto zkrapatila - malba se mi nakonec opravdu líbí. Jen škoda, že mi ji mamka hned zčořila do práce, jelikož mám jen jednu jedinou fotku a ještě k tomu focenou nekvalitní webkou v mém notebooku.

Jediné, co bych tomu vytkla, jsou ty divné nohy... Ty jsem si mohla odpustit.

Murphyho zákony schválnosti

12. srpna 2014 v 15:00 | Marillee |  Přemýšlím
Aneb když je svět proti vám! Když vás život přinutí vzít Boží jméno do úst a zařvat z plných plic "PROČ, BOŽE, PROČ?!" Ráda bych se tu s vámi podělila o pár bodů, ve kterých se mi Murphy snaží udělat ze života peklo a sami mi můžete do komentářů připsat, co pro vás platí jak hrom, nebo čím tyto pekelné zákony schválnosti ohrožují vás.

"Může-li se něco pokazit, pokazí se to."

http://bigbloger.lidovky.cz/blog/7077/289151/murphy_03.JPG

Východní Slovensko

10. srpna 2014 v 13:00 | Marillee |  Fotodeník
ImageJak už jsem psala v minulém článku, tenhle týden jsem byla na Slovensku. A né jen tak někde, ale rovnou na východě. Smějící se Krajina alá placka, nikde žádné kopce, jen v dálce se mlžily obrysy nějakých vzdálených pahorků. Suchá tráva, rozpálené silnice - jo to je východní Slovensko. Se svým sněhobílým vzezřením jsem po boku kamarádky Vietnamky byla druhou atrakcí tamního obyvatelstva, které rádo jezdilo na kole, nejlépe více než jeden člověk na jednom dvoukolém dopravním prostředku. (Jednou jsme dokonce viděli 3 lidi na jednom kole... Zajímavá podívaná.)

I přestože vám tu povídám o divokém kraji, ve kterém se ani pod strom před sluncem schovat nemůžete, moje fotky vám to nepotvrdí. (Bohužel) jsem fotila jen na výletech, takže obec, ve které jsme bydleli, a krajinu kolem na následujících snímcích neukážu. Je to sice škoda, ale já si celou scenérii vypálila očima do své paměti a to je pro mě osobně důležitější, než to celé mít zachycené na fotkách. :)

Na místo jsme jeli linkou Nobless Line, která jezdí z Prahy až někam kousek za hranice Ukrajiny, přes Michalovce, ve kterých jsme vystupovali my. Cesta celkem trvala nějakých 10 hodin a teda na to, že si ten autobus říká "nobless" a pyšní se v třídě "exclusive" nějakými 7 hvězdičkami, tak to moc pohodlná cesta nebyla! A wifi nefungovala ani cestou tam, ani cestou zpátky do Prahy! A který autobus pouští jeden a ten samý film hned 2x po sobě??


TUŽKA | Arya Stark

7. srpna 2014 v 8:00 | Marillee |  Výtvarno
Alias Maisie Williams, herečka ztvárňující jednu z nejoblíbenějších postav výborného seriálu Game of Thrones.

Momentálně jsem na Slovensku a internetu se mi tu dostane jen omezeně. Sice jsem na chvíli viděla, že se stal můj článek článkem dne, ale moc jsem si to teda neužila. Smějící se Fakt zákon schválnosti, člověku se splní skoro nesplnitelné a on ani nemá chvilku na to, aby si to vyscreenshotoval… no, přišlo mi sem celkem přes 300 lidí, což je vedle průměrných 10 lidí za den opravdu obrovský skok. ale víc než toho si vážím komentářů - jak těch pozitivních, tak i negativních. Člověk nemůže předpokládat, že s ním budou všichni souhlasit. Navíc když se jedná o tak choulostivé téma, jako je sex. Smějící se

A teď už ke kresbě. Podle mě i mojí mamky se jedná nejspíš o nejpřesnější portrét, který jsem dosavaď vytvořila. A já jsem na sebe opravdu pyšná, jelikož jsem se svým novým dílem vážně spokojená. :)

KOMIX | Piškotová paní

1. srpna 2014 v 18:51 | Marillee |  Svět podle Butterfly
Ano, naše Fláj je celkem vypasenější labradoří fenečka, co si budeme povídat. Labradoři jsou od přírody hrozní žrouti, pro jídlo by vás i zradili. Vůbec jim nevadí, že je svačina, kterou našli ve křoví, asi 2 týdny stará, plesnivá a navíc pořád zabalená v igelitu. Prostě to do sebe doslova nasáčkují a později nestravitelné vyblijou. No, taková menší nauka pro začátek. Smějící se

Ale o co bych se s vámi chtěla podělit, je zkušenost s lidmi, kteří o naší Flajdě prohlásili, že je tlustá. Tedy spíš zkušenost s jednou paní. Říkáme ji Piškotová paní. Je to taková stará důchodkyně, s manželem a ještě starším jezevčíkem. A PŘÍŠERNĚ TLUSTÝM. Jako jestli mi má ona co valit do psa, že je tlustej, tak pardon, ale takhle přežraný a rozmazlený jsem snad neviděla ani lidské děcko! To není ani pes, ale chodící váleček, obalený tukem. A že je to zrovna jezevčík, kteří mají pak problémy s klouby a páteří, to je od majitelky opravdu bezohledné.
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.