Květen 2014

Nemám ráda oblíbené knihy

30. května 2014 v 16:20 | Marillee |  Téma týdne
Jedu si to takhle metrem do školy, čtu si na iPadu celkem neznámou knihu Delirium a co nevidím - slečna, která stojí vedle mě, čte červené pokračování knihy Divergence (nevím, kolikátý je to díl, pamatuju si pouze barvu). Podívám se na sedadlo přes uličku a sedí tam kluk, tak v mém věku, a v ruce drží jak jinak než Divergenci. Vystoupím a jedu po eskalátorech do vestibulu a na obou stěnách tunelu na mě neustále bafají reklamy na Divergenci.

Aaaaaaah, moje hlava!

Jsem snad jediná, koho takováhle obrovská propagace spíš odradí? Jo, jednou jsem na knihu D. narazila na Amazonu a říkám si, že to nemusí být špatný. Pak za mnou ale přišla spolužačka, naprostá fanynka Hunger Games, že to čtou její asi 3 kamarádky a že hrozně touží si to taky přečíst, a začala mi básnit, jak je to naprosto úžasný. Od té chvíle jsem knihu začala nenávidět, aniž bych přečetla byť jen první větu. Vyhledala jsem si ji na databázi knih a samozřejmě - víc než 90% z hodnocení, všichni si ji vychvalují, ale přeci jen...

Butterfly, moje malé štěně

29. května 2014 v 16:00 | Marillee |  Svět podle Butterfly

Obrazek

No, štěně. Dneska je to kus pesanice. Ale jelikož je to labrador, jako čerstvé štěňátko byla naprosto ťuťu, což jí jistým způsobem zůstalo doteď. Hlavně ta štěněčí nemotornost. :)

Jmenuje se Butterfly od Lužáneckého Parku, v září oslaví 6 let (?myslím). Díky jejím narozeninám si pamatuju narozeniny babičky, já vím, docela smutný. Neposlouchá mě. Neposlouchá nikoho, jenom když se jí chce. Říká se, že labradora dostanete buď toho, který poslouchá, nebo pořádně dominantního. A my dostali jako našeho historicky prvního psa, naprosto bez zkušeností, tu nejdominantnější fenku, která se v celém chovu, ve všech štěňatech, od všech fenek, našla.

Když byla štěně a procházela pubertou - to bylo fakt příšerný. Zkoušeli jsme tolik cvičáků, ale skončili jen u kousanců a naprosté lhostejnosti. Dělala věčně přesný opak toho, co jsme po ní chtěli. Skoro jako psí kočka. Co skoro, doslova.

Nakonec z toho vyrostla, ale pořád je stejně tvrdohlavá a poslechne jenom, když chce. Tak co, jistým způsobem to z ní dělá "někoho" a ne dalšího psa, který poslechne na slovo. Teď je to spíš taková hromotlučí dáma, neustále pažravá a urážející se, zároveň ale nejvěrnější a nejláskyplnější pes, kterého jsem kdy poznala :)

Godzilla (2014)

27. května 2014 v 17:00 | Marillee |  Filmy


Žánr: Sci-fi, AkčníKaždý, nebo skoro každý z nás někdy viděl snímek Godzilly z 1998. Film laděný sem tam do ironizující komedie s Jeanem Reno v hlavní roli, ale i přesto podle mého názoru povedený, nepřeplácaný, neurážející. Pokud jste si rozklikli odkaz na ČSFD Godzilly z 98., mohli jste si všimnout, že nemá úplně úžasné skóre. 59% je podle mě málo, ale takové hodnocení nacházím u spousty dobrých filmů, jako je třeba Den poté.

Digital Art

24. května 2014 v 15:00 | Marillee |  Výtvarno
Kdysi jsem šíleně toužila si vyzkoušet, jaké je to kreslit v počítači. Co jsou výhody a v čem spočívají nevýhody. Nakonec jsem se odvážila zainvestovat do už rozbaleného a vlastně reklamovaného kreslícího tabletu od Genius. Z druhé ruky. Byla tam záruka vrácení celé částky, takže se mi to opravdu zamlouvalo. Taky že jsem ho bohužel do dvou týdnů vrátila, jelikož umělohmotná tuha se mi neustále obrušovala do špičky (i po výměnách) a na tabletu za sebou nechávala ošklivou stopu. Což se mi samozřejmě nelíbilo. Ale i přesto jsem byla ráda, že jsem takovouto alternativu využila. A jednou si možná koupím nějaký super čuper tablet, abych měla jistotu lepší kvality :) Jenomže to se nejprve musím naučit alespoň pořádně kreslit na papír.

Nervy z ústní maturity

21. května 2014 v 18:00 | Marillee |  Přemýšlím

Už dost dlouhou dobu mám touhu se vyjádřit o postoji učitelů a jejich žáků k maturitám. Vyjádřit se způsobem, kdy moje slova neprochází pouze jedním uchem dovnitř a druhým ven. Chtěla bych se s vámi podělit o svůj zážitek z ústních maturit tohoto roku, kdy jsem se šla podívat na tři předměty, ze kterých bych chtěla přístí rok maturovat. Státní angličtina, čeština a školní biologie. Německý jazyk jsem bohužel nestihla.

Strážci času

20. května 2014 v 17:00 | Marillee |  Knihy
Strážci času - Vyvolený Strážci času - Temnota
Autor: Marianne Curley
Žánr: Sci-fi, Dobrodružný
Série: 3 knihy


Moje srdcovka. Rozhodně nejvíce čtivá kouzelná série pro mládež, kterou jsem kdy četla. Proto jí mám také prolouskanou dvakrát a po těch letech, co jsem ji znova otevřela, mě v ní nic neomrzelo. Navíc má trilogie krásně zpracovanou obálku, celé vás to nutí knihu pozvednout a nakouknout do ní.

Když mi bylo pět...

17. května 2014 v 14:00 | Marillee |  Téma týdne
...nedívala jsem se tolik do zrcadla. Byla jsem sama se sebou spokojená... Eh, vlastně jsem vůbec neřešila, jak vypadám.

...mým největším snem bylo se alespoň na pár minut dostat k jedné figurce My Little Pony, kterou jsme měli ve školce. Poníky jsem zbožňovala, to ostatně dodnes, neustále jsem je překreslovala, ale nikdy se mi do ruky nedostalo víc než poník na pouhé omalovánce. Stejné s figurkou. Než jsem se jí stačila vůbec dotknout, jedno z dětí jí ostříhalo hřívu. :(

...nenáviděla jsem panenky a plastová miminka. Přišlo mi divný, že bych já, sama skoro mimino, měla chovat nějakou plastovou napodobeninu. V kočárku jsem vozila svého nejoblíbenějšího plyšáka - delfínka, kterýho mi daroval bratr, když mi byly 4 roky. Dodnes ho mám a zbožňuju.

...vstávala jsem o víkendu klidně v 5 hodin ráno. Celkem rozdíl, když to porovnám s dneškem. Ale kdo by si chtěl nechat ujít nové díly Pokémonů, které začínaly v 6 hodin, hned po Teletubies?

...začal se mi budovat život. V této době jsem se poprvé seznámila svými koníčky, které mi vydržely dalších 10 let a hodně mi zasáhly do života. Jak dobře, tak i bohužel špatně.

...dívala jsem se bratrovi přes rameno do učení. Rozčilovalo ho to. Hlavně ve chvílích, kdy ho máma zkoušela z anglických slovíček a já jako malé děcko si všechna hned zapamatovala, což on nedokázal.

...seznámila jsem se s Harrym Potterem. Teda ne, že bych potkala jeho hereckého představitele. Babička nám koupila audioknihu prvního dílu namluvenou Jiřím Lábusem. Pamatuji si, jak jsem tenkrát vůbec nechápala, o čem se tam mluví :)

...naučila jsem se nepřetahovat v omalovánkách. A jak mě dokázalo naštvat, když mi někdo zkazil mojí rozpracovanou omalovánku!

...maminka mi kreslila kočičky-princezny. Byly to vlastně dívky v plesových, krásných šatech, které akorát měly kočičí ouška, očička a čumáček, někdy i tlapičky jako ruce položené na šatech. Maminka jim kreslila lokýnky a mně se to strašně moc líbilo :)

Když mi bylo pět, nevěděla jsem, co znamená číslice 5. Nevěděla jsem, co je to věk a co znamená "narodit se". Neznala jsem tolik věcí, ale přesto jsem se měla pohádkově. Zbožňovala jsem každý den, ale nevěděla, co je to život.

PASTEL | Kapitán Jack Sparrow

14. května 2014 v 15:00 | Marillee |  Výtvarno
Vzhledem k tomu, že poslední týden nemám vůbec čas a hlavně chuť k napsání nějakého delšího článku či ke kreslení, rozhodla jsem se pro vždy účinnou alternativu :) Ukážu vám některý z mých starších "výtvorů", tentokrát zase vytvořených pastelem.

Jak už jste z nadpisu poznali, jedná se o postavu kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku. Kreslila jsem ho skoro před rokem a v té době (a troufám si říčt i dodnes) se jedná o jedno z mých větších a (pro tu dobu) propacovanějších děl. I přestože mě dneska už tolik neuchvacuje jako kdysi :D. Jsem čím dál víc náročnější a ty chyby si prostě nemůžu odpustit. Teď mi dokonce ani nepřijde, že by mu to bylo nějak podobné... Ne všechno se vždy povede. Hlavní je, že jsem z výsledku byla alespoň zezačátku nadšená :)

Přikládám i video, snad se vám spustí.


TUŽKA | Portrét na objednávku

9. května 2014 v 14:00 | Marillee |  Výtvarno
Je to sice už déle, ale chtěla bych vám představit portrét mého kamráda a jeho přítelkyně. Byla jsem o něj požádána na začátku roku, abych jej nakreslila k narozeninám přítelkyně. Předlohou mi byla fotka, ale protože ještě zaostávám, co se podob týče, pojala jsem to po svém. Výsledkem se stala pro mě bombastická kresba, protože jsem takovýmhle stylem nikdy předtím nekreslila. Taky za to moc děkuji právě tomu kamarádovi, který mě moc podporoval a uklidňoval výbornými argumenty.

"Kresba má vypadat jako kresba. Kdybych chtěl dokonalou podobu, dám jí fotku."

Markéta Lazarová

7. května 2014 v 14:00 | Marillee |  Knihy
Autor: Vladislav Vančura
Žánr: Historický
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.