Noe (2014)

17. dubna 2014 v 19:59 | Marillee |  Filmy


Originální název: Noah
Žánr: Fantasy, Dobrodružné, DramaI přestože film nemá nijak obdivuhodné hodnocení, byl pro mě vynikající. (Zbožňuju fantasy.) Byla jsem na něm v kině s přítelem a nevěděli jsme, co očekávat. Samozřejmě biblický příběh o Noemově arše oba známe. Ale celý film vás do toho tak vtáhne, že si několikrát musíte nahlas říct: "Bůh je svině". Omlouvám se za rouhání.

Film vypráví o zrození lidské rasy dle příběhu Adama a Evy a jejich synů. Však to znáte - Kain, Ábel a nejmladší Šét. Kain zabije Ábela a na světě pak žijou potomci Kainovi.

Nevím, jestli je to úplně podle bible, ale film udělal z Noeho potomka Šéta. A tato rodová linie nechce mít s "lidmi" z Kainova rodu nic společného, neboť vraždí zvířata a za ta léta zpustošili celou zemi. Taky tam to okolí bylo ve filmu hezky vyobrazeno :)

Noe je obdařen "vizemi" od Boha, který mu sděluje, že chce život na Zemi začít od znova. Ale pár od každého druhu živočichů má být zachráněn. Začít znova, tentokrát ale bez lidí jako potrestání za jejich hříchy. O to víc je to dramatičtější, jelikož sám Noe má rodinu.

Na začátku příběhu čekejte větší fantasy ve stylu Pána prstenů, neboť tam jsou hojně scény obrovských kouzelných bitev s Padlými anděly, kteří mají podobu šutrových obrů :D

Na závěr bych jenom chtěla podotknout, že příběh je jak o STAVĚNÍ archy, tak i po tom, co se odehrává po potopě. (+ nějaká ta zápletka, samozřejmě!) Jo a ve filmu hraje Hermiona (Emma Watson), která tam výborně ztvárnila důležitou roli :) No, sami se podívejte, nebudu vám spoilovat.

PS: Hrozně se mi líbí dvě věci:
1) Zvířata, která Noe zachraňuje jsou asi tak stejně vyhynulá jako mamuti. Některé živočichy jsem rozpoznala díky animáku Doba ledová :D
2) Prostředí, ve kterém se film odehrává, mě překvapilo. Noemova archa byla prý stavěna u Černého moře někde u Kavkazu. A přesně takhle krajina ve filmu vypadá (pokud je ve scéně nějaká tráva).

http://img.csfd.cz/files/images/film/photos/158/354/158354284_48867a.jpg?w700

http://img.csfd.cz/files/images/film/photos/158/123/158123836_b7dff3.jpg?w700

Vůbec se nebojte toho, že tam uvidíte Hermionu. Herečka je fakt dobrá a já hned zapomněla na nějakýho Pottera :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 20. dubna 2014 v 8:37 | Reagovat

jéé Emma...tak to se ráda podívám:))

2 Michaeela. Michaeela. | Web | 20. dubna 2014 v 20:07 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, podívám se na to někdy :) Emmu mám ráda. Hermiona jí snad říká každý :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.