Já a moje příšera (2007)

9. dubna 2014 v 21:42 | Marillee |  Filmy

Originální název: The Water Horse: Legend of the Deep
Žánr: Fantasy, rodinné
Knižní předloha: Dick King-Smith


Anotace: Dobrodružná fantasy vypráví o přátelství osamělého skotského chlapce a příšerky Crusoe, která se vyklubala z nalezeného vejce. Jenže trochu moc rychle roste a Angus ji musí ochránit před nevítanou pozorností okolí. Tak se zrodí legenda…Nechci vás zbytečně zatěžovat takovými těmi blbostmi jako jsou herci hlavních postav, místo natáčení a další. Chtěla bych vám jen představit film, který mě zaujal a vřele bych vám ho doporučila.

Příběh se odehrává kde jinde než ve Skotsku u jezera Loch Ness. (Po hlubším zkoumání jsem zjistila, že v angličtině se dá říct jezero také jako "loch", což mě v originálním znění trošku mátlo.) Časově je příběh zasazen do období 2. světové války, do roku 1942.
Angus, mladý chlapec a hlavní hrdina, žije se svou matkou a starší sestrou v takové větší, řekla bych viktoriánské usedlosti. Jeho tatínek byl pár let předtím odvolán do služby jako člen Royal Navy (britské královské námořnictvo) a jeho nepřítomnost se hodně odráží právě na chlapcově chování. Narozdíl od ostatních dětí jeho věku se nesměje, je osamělý.

Jednoho dne chlapec při sbírání mušlí na pobřeží najde vejce, ze kterého se během dne vylíhne malá potvůrka :)

Pojmenuje ji Crusoe a dobrodružství začíná!

Nebudu vám psát, co všecko se odehraje, ale už z anotace je vám jasné, že to bude pořádná zábava a podívaná pro rodinu :) Malý uličník běhající po obrovském domě, zatímco se v něm pohybuje ubytované vojsko britského dělostřelectva. Navíc ještě ke všemu malý Crusoe rychle roste, takže mu nakonec ani zahradní kašna nestačí.Angus ho tedy s pomocí své sestry a bývalého britského námořníka, který v rodině pracuje jako kutil, odveze do jezera Loch Ness - a vzniká legenda o lochnesské příšeře :)

Jak příběh bude pokračovat vám neprozradím, nechci se v tom zbytečně vrtat, abyste z toho pak také něco vůbec měli, že :)

Příběh se mi moc líbil, byla to taková oddechovka. Moc hezké prostředí a vizuální efekty taky skvělé, skoro jakoby ta příšerka byla živá :) Nakonec vám sem přidám pár krásných snímků z filmu:


http://img.csfd.cz/files/images/film/photos/000/228/228998_a9dc0d.jpg?w700


http://img.csfd.cz/files/images/film/photos/000/168/168498_9bfbbd.jpg?w700
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veri Veri | Web | 10. dubna 2014 v 17:36 | Reagovat

Ten film jsem viděla, strašně se mi líbilo, jak ta příšerka byla skoro živě ztvárněná.

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 11. dubna 2014 v 18:02 | Reagovat

Ten film neznám ale vypadá dobře:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.