Duben 2014

Stal se ze mě profi fotograf (SONY RX100)

29. dubna 2014 v 13:00 | Marillee |  Fotodeník
Muhahaha, tatínek mi zatajil, že si pořídil nový foťáček... Já ho stejně prokoukla a hned doma jsem si se vším nastavením začala hrát. Štěstí, že jsem ho nerozbila, nebyl zrovna nejlevnější. No a včera (27.4.) jsme s přítelem byli na procházce, konečně nám počasí přálo. Nebylo to takové "Zítra jdeme na Matějskou..." a probudíme se do dalšího dne v pořádném lijáku, nýbrž jsme se raději domluvili to ráno a prostě šli! Neotáleli! Páč nás Murphyho zákony stíhají naprosto všude, alespoň teda mě. :D

Včera jsem tím pádem měla možnost foťák použít, ale moc jsem toho nenafotila. Nejsem zrovna člověk focením zažraný, já radši memorizuju očima. Ale někdy jsem foťák vytáhla a zkusila cvaknout. Nebudu lhát, tolik se toho nastavovat nedá, ale i poloautomatika je příjemnější, než když máte nastavení neustále stejné. Ve výsledku se mi stejnak nejvíce dařily (no dařily, spíš se mi líbí) detailní fotky květinek. V mém případě šeříků. A posekané trávy... :D

Jinak fotky jsou 16:9, to je asi jediné nastavení, se kterým jsem si nepohrála. Nezajímalo mě. V tu chvíli prostě ne :D


Hunger Games

28. dubna 2014 v 13:00 | Marillee |  Knihy

Autor: Suzanne Collins
Žánr: Sci-fi, Dobrodružný
Série: 3 knihy

V českém překladu tzv. "Hladové hry" nejsou vůbec špatným příběhem. Přečetla jsem jej skoro jedním dechem. Jediné, co mi v tom bránilo (proto "skoro"), byla angličtina. Ano, tuto sérii jsem přečetla v angličtině. Nepožaduji od vás potlesk, já si zatleskám sama. Jsem ale opravdu ráda, že jsem se pro originální jazyk rozhodla, neboť když jsem zkoušela kousek třetího dílu číst v rodném jazyce, skoro jsem měla chuť si překladatele najít a jít ho rovnou uškrtit. Tak to prostě bývá...

Jestli jsem viděla filmy? Ano, viděla. Tedy zatím dva, které vyšly. Také jsem je viděla PŘEDTÍM, než jsem se dostala ke knihám. O to snazší pro mě ale četba v cizím jazyce byla. Jenomže kniha je kniha. A já konečně dostala odpovědi na mnohé nejasné věci z filmu. Ono se to nezdá, ale filmu jsem opravdu tolik nerozuměla. Kniha je totiž psaná v ICH-formě z pohledu hlavní hrdinky Katniss Everdeen a autorka tam hodně rozpytvává věci, které se jí mihnou v hlavě. Což ve filmu samozřejmě vidět nemůžeme.

TUŽKA | Caprica

24. dubna 2014 v 14:55 | Marillee |  Výtvarno
Tenhle týden jsou všechny články napsané dřív a jejich publikace je naplánovaná :) Měla jsem totiž až do středy prázdniny - a pořád mám, protože píšu dřív, haha! - a tak jsem využila času a pustila se do psaní, abych to potom nedoháněla až o víkendu.

Dneska jsem si pro vás připravila kresbu Capricy (herečka Tricia Helfer) z vynikajícího sci-fi seriálu Battlestar Galactica. Kdo ho zná, dá mi (doufám) za pravdu. Kdo jej neviděl, ať kouká shlédnout pilotní díl. Úžasný seriál. A to vám říkám jako ne moc velký fanoušek sci-fi, takže mi věřte! Pokud znáte The Big Bang Theory, já se na to teda nedívám, tak jistě znáte Sheldonův toustovač, na kterém je nalepený obrázek "Cylona". A o tomhle se tu právě bavíme. Cyloni jsou totiž z BSG a v seriálu se jim přezdívá "toustři" :D :D

A Caprica je taky "cylon-ka", akorát vlastně vypadá už jako člověk. Takže pokud máte rádi Teorii Velkého třesku, povinně byste měli vědět, o čem je nálepka na Sheldonově toustovači! :D Jinak postava Capricy je vážně sexy, ale opravdu, a o to větší zábava ten seriál je.


Kapky vody

23. dubna 2014 v 13:00 | Marillee |  Fotodeník
Nedávno po nadprůměrné teplých dnech zapršelo a já zrovna stála na zastávce. Všimla jsem si, jak se na okolních keřích zachytávají jemné kapičky deště a celé mě to naprosto očarovalo, že jsem prostě musela vytáhnout iPad (haha!) a jako blb fotit lístečky keřů. Nicméně jsem spokojená jak to dopadlo, vyzkoušela jsem si tím i na jak blízko dokáže ne moc kvalitní foťák iPadu zaostřit.

Hrozně mě mrzí, že jsem neměla čím fotit ještě tak v lednu/únoru, kdy trochu mrzlo. Pamatuju si, jak jsem šla kolem podobných "panelákových" keřů a na konci jejich větví se houpaly zamrzlé kapky vody. Naprosto nádherné! Člověk natáhl ruku, prohrábl jí větvičky a připadal si jako v pohádce. Alespoň mám tuto vzpomínku uchovanou v hlavě :)


Noe (2014)

17. dubna 2014 v 19:59 | Marillee |  Filmy


Originální název: Noah
Žánr: Fantasy, Dobrodružné, Drama


PASTEL | Kočka

16. dubna 2014 v 21:07 | Marillee |  Výtvarno

Chtěla bych vám představit mojí druhou kresbu pastelem. Myslím, že už jí je rok (?) a je to kreslené podle fotografie kočandy mého přítele. Samozřejmě jsem mu pak kresbu i darovala :) (Má ode mě doma dohromady 3 kresby :D)

Pro ty z vás, kdo jsou zkušenější, mějte pochopení. Učím se sama a pastely pro mě byly úplná novinka - což jsou pořád :)

Terezín

12. dubna 2014 v 18:51 | Marillee |  Téma týdne
Já vím, že je to celkem mimo téma, ale vzhledem k mé nedávné návštěvě Terezína bych tento článek chtěla věnovat právě tomuto městu.

Já a moje příšera (2007)

9. dubna 2014 v 21:42 | Marillee |  Filmy

Originální název: The Water Horse: Legend of the Deep
Žánr: Fantasy, rodinné
Knižní předloha: Dick King-Smith


Anotace: Dobrodružná fantasy vypráví o přátelství osamělého skotského chlapce a příšerky Crusoe, která se vyklubala z nalezeného vejce. Jenže trochu moc rychle roste a Angus ji musí ochránit před nevítanou pozorností okolí. Tak se zrodí legenda…

Žena vs. Muž

4. dubna 2014 v 21:08 | Marillee |  Téma týdne
Už od pradávna se traduje myšlenka, že ženy pocházejí z Venuše a muži zase z Marsu.

Já bych se k tomu dovolila vyjádřit trochu odborněji a pomocí naší supr encyklopedie Wiki, kterou mám otevřenou na dalším panelu, vybrat vlastnosti obou planet ve spojení s daným pohlavím :))

Jarní focení

3. dubna 2014 v 18:42 | Marillee |  Fotodeník
Ahooj!
Tak jsem se rozhodla si vzít s sebou na procházku se psem iPad a vyzkoušet nějaké foceníčko venku. Jelikož do bytu nám svítí sluníčko minimálně a fotky jsou odtud vyblité. Navíc venku bylo opravdu nádherně a prostě jsem dostala chuť nějaký detail jara zachytit do nehybného obrázku :))

***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.