Cestování do minulosti?

30. března 2014 v 17:32 | Marillee |  Téma týdne
Když byste se zeptali mého přítele na cestování časem, začne vám vysvětlovat, že do minulosti se cestovat nedá. Do budoucnosti teoreticky ano. (Kdybychom vyvinuli takovou rychlost, až by naše tělo stárlo rychleji než ta kolem, či co :D.) Jenomže to vás nezajímá. Vy prostě chcete cestovat do minulosti. Ať už, protože máte pocit, že se líp žilo, nebo prostě chcete napravit své chyby.

Já bych ohledně obou případů byla velice skeptická. Totiž, žádná doba v minulosti není o nic lepší než ta přítomná. Přestava, že mě budou za mé radikální názory mučit středověkým způsobem nebo se mnou prostě budou zacházet jak s kusem masa mě upřímně moc neláká. Dejte mi vědět, jestli někoho z vás ano :D. A co se týká druhé možnosti, bála bych se, jaké by to mělo následky pro přítomnost. Tedy, říká se, že všechna naše rozhodnutí otevírají cestu pro nové paralelní světy. Tak si představte, jak si cestujete do minulosti, abyste té super kočce raději koupili drink a chovali se míň připitomněle, a následkem se vrátíte ne do její náruče, ale do postapokaliptické pustiny.

Dost mě to myšlenkami zavádí k jednomu super filmu, který vám všem ze srdce doporučuji. Taková pořádná komedie s Rachel McAdams (hlavní blondýna Protivné sprosté holky) v hlavní roli - Lásky čas (klikni ČSFD). Film vypráví o mladíkovi, který ve své rodině dědí po mužské linii schopnost cestovat do minulosti. Samozřejmě tuto schopnost využívá hlavně ke zbalení dívky, již zmíněné Rachel, a s jistotou vám tvrdím, že opravdu stojí za to tento film vidět. Neboť v něm dochází právě i k těm rozhodnutím, která když se změní, vedou potom zcela jiným směrem :)


A neboť můj mozek funguje zcela surrealistky, asociovaně, už jsem došla do bodu, odkud se nemůžu nikam odpíchnout :) Tímto bych tedy uzavřela své krátké pozastavení se nad cestováním časem. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pufflie Pufflie | Web | 30. března 2014 v 19:07 | Reagovat

Film jsem viděla... Byl prostě úžasnej :')

2 Tea Tea | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 13:33 | Reagovat

Já osobně, kdybych se mohla podívat do minulosti, tak jedině jako divák třeba, když mamka byla malá, nebo do mého rodokmenu, vidět prababičky, prapra..:) Tohle by mě lákalo, sledovat jeden den jejich životy, jejich osudy, ale účastnit se středověku, válek a tak to rozhodně ne.. Film jsem neviděla, ale slyšela už někde o něm, nebo viděla obsah, určitě se na něj ráda podívám, miluju romantické filmy, když se dá ve filmu sledovat i cestování do minulosti, to bude určitě boží :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.