Březen 2014

PASTEL | Rebekah Mikaelson

31. března 2014 v 16:33 | Marillee |  Výtvarno
Pokud jste fanoušky (nebo spíše fanynky :D) Upířích deníků, snad se vám tento portrét mocné původní upírky bude líbit. Pro neznalé - jedná se o herečku Claire Holt také známou jako Ema (nebo Emma?) z H2O, stačí přidat vodu.

- Materiál: měkké pastely Raphael a pastely v tužce Derwent
- Doba kreslení: asi hodina až hodina a půl
- Formát: A4, není tvrdá čtvrtkaPotréty se mi povedou s originální podobou tak jeden ze tří (vždycky mi ujíždí oči nebo něco jiného), tohle je zrovna ten jeden :D. Nicméně jsem se svou prací spokojená i vzhledem k času, za který jsem obrázek nakreslila :)

Cestování do minulosti?

30. března 2014 v 17:32 | Marillee |  Téma týdne
Když byste se zeptali mého přítele na cestování časem, začne vám vysvětlovat, že do minulosti se cestovat nedá. Do budoucnosti teoreticky ano. (Kdybychom vyvinuli takovou rychlost, až by naše tělo stárlo rychleji než ta kolem, či co :D.) Jenomže to vás nezajímá. Vy prostě chcete cestovat do minulosti. Ať už, protože máte pocit, že se líp žilo, nebo prostě chcete napravit své chyby.

Já bych ohledně obou případů byla velice skeptická. Totiž, žádná doba v minulosti není o nic lepší než ta přítomná. Přestava, že mě budou za mé radikální názory mučit středověkým způsobem nebo se mnou prostě budou zacházet jak s kusem masa mě upřímně moc neláká. Dejte mi vědět, jestli někoho z vás ano :D. A co se týká druhé možnosti, bála bych se, jaké by to mělo následky pro přítomnost. Tedy, říká se, že všechna naše rozhodnutí otevírají cestu pro nové paralelní světy. Tak si představte, jak si cestujete do minulosti, abyste té super kočce raději koupili drink a chovali se míň připitomněle, a následkem se vrátíte ne do její náruče, ale do postapokaliptické pustiny.

Dost mě to myšlenkami zavádí k jednomu super filmu, který vám všem ze srdce doporučuji. Taková pořádná komedie s Rachel McAdams (hlavní blondýna Protivné sprosté holky) v hlavní roli - Lásky čas (klikni ČSFD). Film vypráví o mladíkovi, který ve své rodině dědí po mužské linii schopnost cestovat do minulosti. Samozřejmě tuto schopnost využívá hlavně ke zbalení dívky, již zmíněné Rachel, a s jistotou vám tvrdím, že opravdu stojí za to tento film vidět. Neboť v něm dochází právě i k těm rozhodnutím, která když se změní, vedou potom zcela jiným směrem :)


A neboť můj mozek funguje zcela surrealistky, asociovaně, už jsem došla do bodu, odkud se nemůžu nikam odpíchnout :) Tímto bych tedy uzavřela své krátké pozastavení se nad cestováním časem. ^^
***Veškeré obálky a anotace na tomto webu stahuji z
pokud ovšem nejsou z vlastního či jiného zdroje.
K filmům používám obrázky z ČSFD.